Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Sobotní sbírka potravin

Sobotní sbírka potravin

12. 4. 2024

Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie. Ve Svitavách ji v sobotu 13. dubna zajišťuje Charita Svitavy v Kauflandu, dobrovolníci budou na místě od 8 do 18 hodin. Vybrané potraviny končí u matek samoživitelek, osaměle žijících seniorů a rodin v krizi.

Co je vhodné ve sbírce darovat

  • trvanlivé potraviny (konzervy, trvanlivé mléko, olej, rýže, těstoviny, luštěniny, dětská výživa...)
  • základní a dětská drogerie (mýdlo, šampony, prací prášek, zubní kartáček a pasta, dětské pleny...)

 

Sbírka je organizována ve všech krajích potravinovými bankami a Českou federací potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu a Asociací společenské odpovědnosti, se sociálními partnery Charita Česká republika, Armáda spásy, NADĚJE, Člověk v tísni, Diakonie českobratrské církve evangelické a Slezská diakonie a obchodními řetězci Albert, Billa, COOP, dm drogerie markt, Globus, Kaufland, Lidl, MAKRO, Penny Market, ROSSMANN, Tesco, Teta drogerie, Rohlik.cz a Košík.cz. Hlavním přepravním partnerem je Raben Logistics Czech.

Sbírka potravin je realizována pod záštitou ministra zemědělství Marka Výborného, ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky a Evropské federace potravinových bank.

Více informací se dozvíte na oficiálních webových stránkách: https://www.sbirkapotravin.cz/

Kateřina Kotasová