Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Šetřete naši přírodu i svoje peníze

Šetřete naši přírodu i svoje peníze

13. 9. 2022

Bydlíte ve Svitavách v rodinném domě, nebo bytovém domě s max. 8 bytovými jednotkami? Pak můžete využít pohodlného třídění plastů a jejich odvozu přímo od vašeho domu.

Zhruba před jedním rokem zavedly Svitavy adresné třídění plastů od rodinných domů, které má pomoci zvýšit množství vytříděného odpadu ve městě.

Pokud ještě nemáte svoji nádobu na plast a chtěli byste třídit pohodlněji přímo u domu, můžete si ji zdarma vypůjčit. Zářijový výdej proběhne ve čtvrtek 15. září od 14 do 17:30 hodin v areálu společnosti LIKO Svitavy v ulici Tolstého. Do středeční půlnoci stačí dopředu vyplnit vyplnit formulář „Žádost o bezplatnou výpůjčku nádoby“ a zaslat jej na email vit.baranek@svitavy.cz.
Pokud formulář nestihnete zaslat předem, můžete ho vyplnit také na místě při převzetí.

Stejně tak mohou na místo dorazit zájemci, kteří vyplnili formulář již v předešlých termínech, ale pro nádobu si nepřišli.
Děkujeme, že třídíte srdcem.

Svozy probíhají zhruba jednou měsíčně, do konce roku 2022 jsou termíny následující:

Oblast A

19. září