Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » SAZBY PARKOVACÍHO STÁNÍ

SAZBY PARKOVACÍHO STÁNÍ

14. 1. 2022

V letošním roce nedojde k navýšení ceny krátkodobého parkovacího stání ve městě, za první hodinu stání se zaplatí stejně jako v roce 2021.

Uhradit poplatek za parkovací stání bude nutné vždy ve všední dny od 7.00 do 17.00 hodin
V sobotu, neděli a ve státem uznaných svátcích se parkovné nehradí. Stejně tak ve všední dny od 17:01 do 06:59 hodin. V tuto dobu je tedy možné parkovat v obou zpoplatněných lokalitách bezplatně.

Pro platbu parkovného můžete využít parkovací automaty. Případně provést elektronickou platbu v mobilní aplikaci EasyPark. V tomto případě stačí vybrat lokalitu zaparkovaného vozidla, délku požadovaného stání, zadat registrační značku vozidla a zaplatit platební kartou.

Cena placeného stání pro rok 2022 v lokalitě I – na náměstí Míru a v přilehlých ulicích

• 10 korun za první hodinu,
  • 30 korun za každou další započatou hodinu,
  • 200 korun za celodenní parkování.

Cena placeného stání pro rok 2022 v lokalitě II – parkovací místa u polikliniky na ulici Kollárova a na ulici U Nemocnice

• 5 korun za první hodinu,
  • 5 korun za druhou hodinu,
  • 20 korun za každou další započatou hodinu (tzn. třetí a další),
  • 100 korun za celodenní parkování.

PARKOVACÍ ZNÁMKY

K výhodnější ceně při dlouhodobém parkování v „lokalitě I“ bude letos sloužit parkovací známka, která bude vydávána v elektronické podobě. Zakoupit ji mohou zájemci na Městském úřadě Svitavy buď na kalendářní pololetí (první / druhé), nebo na celý kalendářní rok.

Při nákupu musí zájemci předložit:

1/ doklady o držení nebo užívání motorového vozidla (osvědčení o registraci vozidla),

2/ v případě podnikatele (právnické nebo fyzické osoby) je potřeba doložit také doklad o trvalém pobytu, sídle, či provozovně  právnické / fyzické osoby ve vymezené „lokalitě I“.

Nově bude parkovací známka vázána na registrační značku vozidla. Nebude tedy možné ji mezi vozidly přenášet. V průběhu roku má držitel parkovací známky možnost provést v systému elektronického placení jednu změnu registrační značky (např. při koupi nového vozidla apod.), a to za poplatek 100 korun.

Cena parkovcí známky

• celoroční (na kalendářní rok) – 8 000 Kč
  • pololetní (kalendářní pololetí) – 5 000 Kč

Cena parkovací známky pro první vozidlo provozované právnickou nebo fyzickou osobou za účelem podnikání podle zvláštního předpisu, která má sídlo nebo provozovnu ve vymezené "lokalitě I", bude k dostání výhodněji. Roční známka vyjde na 5 000 korun, pololetní na 3 000 korun. Za každé další vozidlo už ovšem bude nutné zaplatit výše uvedenou plnou cenu.

Upozorňujeme, že zaplacením sjednané ceny nevzniká nárok na konkrétní parkovací místo.

Během roku nás čekají v parkovacím a dopravním systému na náměstí Míru další novinky, o kterých vás budeme průběžně informovat.