Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Renovace horní chodby Langerovy vily

Renovace horní chodby Langerovy vily

21. 3. 2024

Langerova vila, ve které nyní sídlí část městského úřadu, patří mezi architektonické svitavské skvosty. V minulých letech prošla velkou renovací exteriéru, od léta 2021 se rok restaurovala vstupní hala a nyní se úprav dočká také horní vestibul.

Od minulého týdne je hala v prvním patře zakryta lešením a plachtami a restaurátorka Martina Bednářová navrací prostorům původní vzhled. Základní čištění a odkryv má za sebou a neuniklo jí už pár zajímavostí. Například sloupy, které jsou v horní části zdobené hlavicemi a na obou protilehlých stranách vypadají téměř totožně, jsou směrem ke schodišti ze dřeva. Tato skutečnost kvůli nátěrům ovšem úplně zanikla. Barevnost i přiznané dřevo by tak měly dát hale lehce pozměněný nádech. Práce by měly trvat nejdéle do konce letošního léta.

Provoz úřadu není nijak omezen. Pouze žádáme návštěvníky, aby při průchodu dbali zvýšené opatrnosti.