Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Rekonstrukce podchodu u supermarketu Albert

Rekonstrukce podchodu u supermarketu Albert

20. 4. 2021

Jednou z naplánovaných investičních akcí z rozpočtu města Svitavy na rok 2021 je oprava podchodu u obchodního domu Albert (náměstí Míru). Buďme upřímní - jedná se o jednu z lokalit, která si pozornost už nějaký ten pátek zaslouží. Kromě standardní rekonstrukce jsme ale také hledali způsob, jak toto místo zkrášlit a zpříjemnit pro průchozí občany Svitav. A přesně takový způsob jsme našli v rámci česko-polské cesty spolupráce partnerských měst Svitav a Strzelina (Polsko).

V současných dnech dochází k potřebným rekonstrukčním pracím, jak ukládají podmínky projektu. Postupně se pracuje na instalaci nového veřejného osvětlení, podhledů, obkladů stěn a dochází k vyčištění bočních betonů a k hydrofobizaci, vyčištění podlahy a k opravám železobetonové hlavy. Během těchto prací může dojít k částečnému omezení provozu podchodu zúžením průchozího prostoru, ve výjimečných případech může nastat i kompletní uzavření přístupové cesty z bezpečnostních důvodů. Takový krok ale bude vždy uplatňován pouze dočasně, děkujeme za pochopení. Zmiňované opravné práce jsou naplánovány do konce dubna, poté by měla následovat další fáze projektu. O tom ale až někdy příště. Napovíme snad jen, že Venkovce vznikne menší konkurence :)

Jiří Johanides