Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Provozní řád dřevěného betlému na náměstí Míru

Provozní řád dřevěného betlému na náměstí Míru

8. 12. 2020

Provozní řád

Popis předmětu
Betlém – expozice betléma je vyrobena ze dřeva, kdy jednotlivé sochy jsou vyřezány a opatřeny ochranným nátěrem. Konstrukce uchycení je řešena šroubovým spojem – vrut – k podstavě (podlaha betléma), který zajišťuje sochu proti pohybu.
Doplňkový mobiliář je instalován volně v prostoru bez stabilizace polohy.

Betlém je určen pouze pro pořizování tematických fotografií široké veřejnosti.

Bezpečnost a hygiena

1. Veškerá činnost prováděná ve vyhrazeném prostoru je na vlastní nebezpečí.
  2. Prostor, na kterém je betlém umístěn, není dětským hřištěm. Instalované prvky nejsou určeny k houpání, prolézání, přelézání a jiné podobné činnosti.
  3. Do prostoru je zakázán vstup a manipulace s otevřeným ohněm a jakýmikoliv předměty, kterými by mohl být mobiliář expozice poškozen.
  4. Do prostoru je zakázán vstup s předměty, kterými by mohla být ohrožena bezpečnost návštěvníků.
  5. Každý návštěvník je povinen šetřit umístěné zařízení a udržovat jej v čistotě. Odpadky musí být návštěvníky vyhazovány do určených nádob.
  6. Je zakázáno zařízení poškozovat, znečišťovat prostory a stejně tak i veškeré zařízení a vybavení betléma.
  7. Město Svitavy neručí za případnou ztrátu předmětů, ke které došlo v souvislosti s využíváním betléma – prohlídka, fotografování apod.
  8. Nalezené předměty je nálezce povinen odevzdat Policii ČR, Městské policii Svitavy, příp. MěÚ Svitavy.
  9. Do prostoru umístěné expozice betléma je zákaz vstupu osobám trpícím nakažlivou nemocí.

Kontrola a údržba

1. Betlém je kontrolován v intervalu 1x týdně.
  2. Úklid v prostoru betléma je prováděn v pracovní dny: pondělí – pátek.
  3. Každé poškození prostoru je nezbytné bezodkladně oznámit Městské policii Svitavy na tel. č. 156, případně společnosti SPORTES Svitavy, s.r.o., na tel. č. 461 535 273
    nebo Městskému muzeu a galerii ve Svitavách na tel. č. 461 532 704.

Provozní doba a provozní období

1. Provozní doba betléma není omezena.
  2. Provozní období je stanoveno od 27. 11. 2020 do 11. 01. 2021.

Ve Svitavách dne 27. 11. 2020