Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Protestní jízdy

Protestní jízdy

14. 9. 2022

Na čtvrtek, kdy budou v Praze jednat evropští zemědělští ministři, chystají zemědělci protestní jízdy po celé České republice, a to od devíti hodin do poledne.
Do akce se zapojí stovky kusů zemědělské techniky, přičemž v každém regionu je stanovena alespoň jedna trasa (většinou ovšem tras více). Protest pořádají Agrární komora ČR a Zemědělský svaz ČR a podle jejich slov není cílem blokace dopravy, ale upozornění  na problémy zemědělců. Proto se také protestní jízdy uskuteční mimo dopraví špičku.

Svitav se bude týkat protestní jízda na trase Svitavy – Vendolí, na kterou se v době 10:30 – 11:30 vydají 1-2 traktory s vlečkou. Otáčet se budou na kruhovém objezdu u gymnázia. Na problematické úseky by měla v tuto dobu dohlížet Policie ČR.

Dalším blízkým městem, kterého se omezení dotkne, je Litomyšl. Tam by se v době zhruba od 10 do 12 hodin měly pohybovat traktory a nákladní automobily  mezi kruhovým objezdem u nemocnice a u Daliboru.

Vzhledem k tomu, že se protestní jízdy konají po celé ČR, je potřeba na silnicích počítat v zítřejších dopoledních hodinách s případnými většími kolonami v určitých úsecích. Dbejte proto zvýšené opatrnosti.