Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Příprava ledové plochy zahájena

Příprava ledové plochy zahájena

10. 12. 2020

Na zimním stadionu s klesající teplotou stoupá aktivita. Již od úterý se pracuje na přípravě ledové plochy. Ta zpravidla zabere 5 dní, než se po ni budeme moci prohánět na bruslích.

V sobotu 12. prosince by tak mohlo dojít k zahájení provozu ledové plochy, provozovatel Sportovní služby města Svitavy je však vázán platnými vládními opatřeními. Naše zimní plocha se i přes zastřešení klasifikuje jako venkovní sportoviště, v jeden moment by tak na led mohlo až 50 návštěvníků, roušky či jiné ochranné pomůcky dýchacích cest nebudou povinné, ovšem to necháme na uvážení každého. Zároveň by měly být dodržovány rozestupy při bruslení.

Stejně jako loni budou objednávky na veřejné bruslení probíhat přes rezervační systém na webu SPORTES. S platnou rezervací pak budete přes vrátnici vpuštěni do areálu a na led. K dispozici bude také broušení bruslí. Plánované časy veřejného bruslení jsou: 9.00-10.00 hodin a 16.00-17.00 hodin. O večerních časech nyní uvažujeme, prozatím platí tyto 2 termíny. Vytíženost ledové plochy doplňují i nejrůznější hokejové týmy - trénovat k nám přijede například brněnská Technika, v příštím týdnu bychom měli přivítat i dorostenecké talenty pardubického Dynama.

Původně měla být ledová plocha uvedena do provozu již začátkem prosince, ovšem vzhledem k problému, který vznikl zahořením garáže a zakouřením přilehlé dílny se strojovnou se muselo přistoupit k mírnému odkladu. Nebylo to ale úplně na škodu, neboť došlo k částečné obměně a modernizaci chladící technologie, kde nyní slouží nový deskový výparník a jakmile to bude možné, přistoupí se i k výměně kompresorů.

Jiří Johanides