Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Poplatek za užívání veřejného prostranství

Poplatek za užívání veřejného prostranství

19. 12. 2023

Zastupitelstvo města Svitavy se na svém zasedání dne 11. prosince 2023 usneslo vydat  Obecně závaznou vyhlášku o místním poplatku za užívání veřejného prostranství.

Pokud tedy chcete využít veřejný prostor pro nějakou reklamní akci, umístění prodejního nebo reklamního zařízení...,  je nutné předchozí ohlášení správci poplatku. Poplatek je splatný ke dni zahájení užívání veřejného prostranství.

Sazba poplatku a správce poplatku

Konkrétní výše poplatku závisí na délce užívání veřejného prostranství; zóně, ve které se lokalita, kterou chcete využívat, nachází; ale také na výjimkách, kdy je některé užívání veřejného prostranství od poplatku osvobozeno.

Více informací se dočtete v samotné vyhlášce, kterou najdete v příloze.