Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Pomůžete a darujete Krabici potřebným?

Pomůžete a darujete Krabici potřebným?

21. 11. 2022

Již osmým rokem pořádáme ve sboru ČCE ve Svitavách projekt „Krabice potřebným“. V minulých letech jsme ve spolupráci s Městským úřadem ve Svitavách, Charitou Svitavy, Skauty, školou Školamyšl Litomyšl a občany Svitav a okolí obdarovali rodiny s dětmi, matky samoživitelky, starší a osamělé lidi a lidi bez domova.

Rádi bychom vás chtěli opět vyzvat k zapojení do této akce. Uvědomujeme si, že pro všechny lidi je v posledních letech nelehká doba, covidová pandemie, energetická krize, zvyšování cen potravin a běžných denních potřeb zasahuje do všech domácností a ovlivňuje každého. V době adventu je příležitost myslet na ty nejzranitelnější a ohrožené skupiny lidí a pomoci jim, třeba i malým darem.

Můžete přispět finančně, a to na bankovní účet Farního sboru ČCE ve Svitavách, číslo 2600272471/2010, VS 2022246 (do 14. prosince 2022), my poté nakoupíme potřebné věci a krabice vytvoříme.

Nebo můžete darovanou krabici připravit sami.

Co do krabice můžete dát?

• trvanlivé potraviny (konzervy, těstoviny, rýži, paštiky, kompoty, marmelády, kávu, čaje, oplatky, sušenky, pro děti sladkosti, …)
  • hygienické potřeby (mýdla, sprchové gely, šampóny, zubní kartáčky, pasty na zuby, holící prostředky, vložky, …)
  • prací prášky nebo gely, čisticí prostředky
  • pro děti hračky a věci do školy (panenky, autíčka, knížky, pastelky, tužky, fixy, omalovánky)

Oblečení z kapacitních důvodů nepřijímáme, děkujeme za pochopení.

Chtěli bychom vás poprosit, aby darované věci byly, pokud možno, nové a zabalené. Pro ulehčení předání krabice uvítáme také přiložený soupis věcí, které jste do krabice vložili a pro koho je krabice určena (chlapec 10-13 let, matka samoživitelka, senior apod.).

Hotové krabice můžete předat na faru Evangelické církve ve Svitavách (Poličská 3, Svitavy do 16. prosince 2022, tel. kontakt: 605 175 760).

Případně je můžete donést v sobotu 26. listopadu v době charitativního sousedského setkání u Langerovy vily ke speciálnímu stánku od 15 do 18 hodin.

Děkujeme všem.

Věra Konečná, kurátorka Farního sboru ČCE ve Svitavách