Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Podpora vlastníků domů na náměstí

Podpora vlastníků domů na náměstí

12. 7. 2021

Město Svitavy podporuje vlastníky domů na náměstí Míru. Tuto městskou památkovou zónu vnímáme jako velmi důležitou nejen s ohledem na naši bohatou historii, ale také rostoucí turistický ruch v našem městě. Druhé nejdelší oboustranně loubené náměstí si naši péči a pozornost jistě zaslouží. Přes tyto aktivity je stále mnoho domů, které by uvítaly obnovu fasády a pilířků podloubí. Problém je zejména v tom, že převážná většina vlastníků domů je mimosvitavských. Od roku 2019 město Svitavy podpořilo majitele domů částkou 1.849.650 Kč (50% dotace). Dostalo se tak na devět žadatelů o dotaci na opravy těchto objektů. Jsme rádi, že k těmto činnostem dochází, na fotografii tak vidíte nově zrekonstruované domy z posledních let. Zájemci o dotaci se můžou obrátit na odbor Školství a kultury (Mgr. Jiří Petr, 461 550 200 / 721 342 303).

Jiří Petr, Petr Šmerda