Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Pivní slavnosti a výstava historických vozidel

Pivní slavnosti a výstava historických vozidel

8. 7. 2020

V sobotu 11. července se uskuteční devátý ročník Pivních slavností. Letos bude poněkud jiný, také Pivní slavnosti se musely přizpůsobit aktuální situaci.

Už tradiční součástí slavností je výstava historických vozidel, letos bude pošesté. Stroje se začnou sjíždět po osmé hodině ráno na náměstí Míru, v jehož spodní části budou vystaveny do 12 hodin. K vidění budou automobily a motocykly od dob první republiky do roku výroby 1990. Lze očekávat převážně domácí produkci firem Škoda a Tatra, z motocyklů Jawa i ČZ. Samozřejmostí budou auta lidově-demokratického bloku. Objeví se i pár tuzexových limuzín, dlouhých amerik, přijede vojenská technika. Návštěvníky určitě zaujmou sportovní kabriolety a roadstery převážně anglické produkce. Máte-li doma historické vozidlo, budete vítáni. K poslechu bude hrát olomoucký Dixieland Jazz Band.

Majitelé historických vozů mohou své stroje vystavovat bez účastnického poplatku, navíc pro ně bude připraven volný vstup do svitavského muzea a na kostelní věž. Každý z vystavovatelů obdrží pamětní list. Vyhlášený guláš Václava Šmerdy bude ve scénáři letošního ročníku chybět stejně jako doprovodný program a hromadný odjezd. Výstavu pořádá veterán klub Boxer Morava Historik pod záštitou starosty města Svitavy.

Pivní slavnosti se letos konají v parku Jana Palacha. Budou zahájeny v 15 hodin, o deset minut později začne hudební program, v němž se na velkém pódiu postupně vystřídají kapely 4Trix, S.U.E. a Veronika Wildová & Divoko. Letošní ročník slavností uzavře promítání letního kina, těšit se můžete na film Ženy v běhu.

Přestože nejsou Pivní slavnosti primárně určeny dětem, i ony se zde zabaví, do těsné blízkosti parku totiž přijedou kolotoče.

Vzhledem k situaci, s níž jsme se během uplynulých měsíců potýkali, asi nikoho nepřekvapí, že i Pivní slavnosti budou letos v menším rozsahu, než jsme byli zvyklí. Točený zlatavý mok nabídne šest pivovarů, občerstvení v parku je samozřejmě zajištěno. Pořadatelé se budou snažit zajistit vládou nařízený počet přítomných prostřednictvím vstupenek, které návštěvníci slavností dostanou u oficiálních vstupů do parku. Prosíme, při příchodu používejte označené vstupy, budou celkem tři. Při odchodu vraťte svou vstupenku obsluze u vstupu. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás!

Petra Soukupová, Stanislav Šustr

Vložil: Jiří Johanides