Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Otevření Sváťovy zážitkové cesty

Otevření Sváťovy zážitkové cesty

5. 6. 2021

První červnovou sobotu (5. 6. 2021) se můžete těšit na otevření nové zážitkové cesty okolo rybníku Rosnička. Společně se svitavským skřítkem Sváťou se vydáte v odpoledních hodinách vysvobodit zakletou Labutí princeznu. Tento příběh je zasazen do pohádkové procházky, během které narazíte na osm zcela nových herních prvků.

Zde budete plnit různé úkoly, a to s pomocí dřevěné kuličky – ta funguje jako hrací žeton, který se vám vždy vrátí, a budete jej moci použít na dalším stanovišti. Čeká vás Rybkolov, Hopsemínko, Rovnovážka, Žabí cirkus, Okapka, Pylnice, Mravenčení a Hadidráha.

Kuličku můžete již nyní zakoupit v informačním centru a během samotné akce na několika místech okolo rybníku (stánky, chata Rosnička, občerstvení Plechárna).

Další potřebnou výbavou každého skřítka je mapa a hrací karta s tužkou na obkreslení plastických reliéfů z herních prvků. Pokud do své karty získáte alespoň 4 kresby, můžete si na konci programu (cesty) vybrat malý dáreček u našeho stánku - Sváťův magnet, klíčenka. Zde si také můžete zakoupit několik dalších z osmi druhů kuliček a barevný pytlík s motivem našeho skřítka. Kartu si můžete stáhnout a vytisknout tady.

Sobotní dobrodružství doplní tým ze SVČ Tramtáryje, který si pro vás u chaty Rosnička nachystá střelbu z luku, jízdu na paddleboardu, jízdu na koloběžce, Sváťovo tetování nebo stavění beden na sebe. Cukrová vata, balonky, popcorn, trdelník a hudba pro malé skřítky nebudou chybět. Těšit se můžete také na skákací hrad s dalším zábavným programem svitavských skautů, pionýrů a zálesáků. Všechny herní prvky jsou rozmístěny v Brandu, aby je bylo dobře vidět z hlavních cest. Vydat se můžete jakýmkoliv směrem, budeme rádi, pokud nebude docházet k většímu shlukování lidí na jednom místě. V současné době nejsou známa všechna vládní opatření.

Sváťova cesta nemá žádný konkrétní začátek, ani konec :) Každý si může zvolit svůj okruh, profil cesty okolo 2 km, který je přizpůsoben rodinám s dětmi.

Počasí bude jistě také pohádkové, těšíme se na vás… a hledejte skřítky :) Zatím můžete zhlédnout fotogalerii ve spodní části.

Veškeré materiály si můžete již nyní zakoupit v informačním centru na náměstí Míru 48, tel.: 461 534 300, e-mail: info@svitavy.cz

Ceník:
Pohádkový pytlík 19 x 22 cm (3 různé druhy, přední a zadní strana je různá) 85 Kč / ks

Pohádková kulička 4 cm (8 různých druhů) 40 Kč / ks

Pohádkový pracovní sešit, formát A5 20 Kč / ks