Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Oprava silnice U Dolního rybníka

Oprava silnice U Dolního rybníka

7. 7. 2022

Příjezdová cesta k rybníku Rosnička (ulice U Dolního rybníka) je v nepěkném stavu. Ačkoliv si opravu zaslouží, její celková rekonstrukce bohužel není vůbec jednoduchou záležitostí. Příjezdová cesta byla v minulosti postavena bez podkladových vrstev a bez odvodnění. Nynější zvýšená doprava a také stavby nových rekreačních domů v dané lokalitě se podepisují na jejím stavu. 

Udělat kompletně novou skladbu vozovky by znamenalo nejen nemalé finanční náklady, ale také překopání několika zahrad, díky kterému by se nová komunikace odvodnila. „Bohužel, jak finančně, tak majetkoprávně, kdy by bylo potřeba zajistit souhlasy několika vlastníků s překopáním jejich zahrad, je tato záležitost velmi složitá. Podařilo se nám zajistit opravu nejhoršího úseku v délce zhruba 100 metrů. Oprava vyjde na přibližně 1,2 milionu korun,“ uvedl starosta David Šimek. 

Zmíněný úsek se začne rekonstruovat v pondělí 11. července. V pracovní dny bude komunikace od 6 do 16 hodin uzavřena, mimo pracovní dobu bude uzavřena částečně. 

V termínu od pondělí 1. srpna do pátku 5. srpna bude komunikace zavřena po celou dobu z důvodu pokládky nového povrchu.

V dalších částech ulice bude prozatím alespoň pravidelně prováděna drobná úprava komunikace.

Pro přístup do areálu Brand proto v tomto období doporučujeme využít vstup z ulice Pražská. Děkujeme za pochopení.

 

 

Kateřina Kotasová