Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Očkování bez registrace

Očkování bez registrace

8. 11. 2021

Epidemická situace v souvislosti s covid-19 se na území celé ČR zhoršuje a zvyšuje se zájem lidí o očkování. Pardubický kraj proto organizuje na svém území také „mobilní“ očkování bez předchozí registrace.

Ve Svitavách proběhne toto očkování v neděli 14. listopadu ve 3. patře Fabriky Svitavy (Wolkerova alej 92/18), a to od 9 do 17 hodin. Zájemci budou mít na výběr jednodávkovou  vakcínu Janssen od společnosti Johnson & Johnson a dvoudávkovou vakcínu Comirnaty od společnosti Pfizer.


Pokud se chcete nechat očkovat, stačí pouze přijít, není nutné se předem registrovat v žádném systému, ani u svého praktického lékaře. S sebou je potřeba donést pouze občanský průkaz a kartičku zdravotní pojišťovny. Případně si také připravit seznam vámi užívaných léků. Očkování je určeno pouze osobám starším 16 let.

V případě vakcíny Comirnaty se můžete nechat naočkovat 1. dávkou, 2. dávkou (nejdříve 21 dní po aplikaci 1. dávky) nebo posilující 3. dávkou (nejdříve 6 měsíců po aplikaci 2. dávky).

Další očkování bez registrace je naplánováno na sobotu 4. prosince od 14:30 do 17:00 a poté v neděli 5. prosince 2021 od 9 do 17 hodin, opět ve 3. patře Fabriky Svitavy.
 

 

Další možnosti očkování ve Svitavách

Ve Svitavách je stálá možnost nechat se naočkovat po předchozí registraci   ve svitavské nemocnici (přízemí budovy B, viz mapka níže), kde se aplikuje vakcína Comirnaty od společnosti Pfizer.

Očkování je umožněno zájemcům již od 12 let, u věkové kategorie 12 až 15 let je ovšem při očkování nezbytná přítomnost zákonného zástupce (postačuje přítomnost pouze jednoho). Nezletilí zájemci o očkování, kteří jsou starší 16 let, nemusí k aplikaci očkování dorazit v doprovodu zákonného zástupce. Sám nezletilý zájemce může udělit informovaný souhlas s očkováním (výjimku tvoří pouze osoby se sníženým intelektem). Souhlas nemusí být písemný, očkovací místo si jeho písemnou formu ovšem může vyžádat.

 

 

 

Registrovaní pacienti MUDr. Jiřího Šoupala se mohou také nechat naočkovat po předchozí domluvě v jeho ordinaci (vakcínou Comirnaty od společnosti Pfizer).

Bližší informace ohledně očkování a postup registrace najdete na stránkách Nemocnice pardubického kraje .