Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Nová střelnice Policie České republiky

Nová střelnice Policie České republiky

4. 6. 2020

Včera byla slavnostně otevřena další unikátní budova na našem území. Nejedná se však o sportovní halu ani o přírodní památník, nýbrž o novou střelnici Policie České republiky.

Ta se rodila již několik let, nicméně nejintenzivnější práce probíhaly od roku 2017. Při otevření byli kromě jiných hostů přítomni místostarosta města Svitavy Pavel Čížek, ředitel Krajského ředitelství policie Pardubického kraje, plk. Mgr. Jan Ptáček MBA a dále také ředitel Územního odboru Svitavy, plk. Mgr. Libor Bauer.

Střelnice bude sloužit nejen policistům z celého Pardubického kraje, ale také městským strážníkům a členům střeleckého klubu Alfa. Střeliště může naráz využívat až dvacet střelců. Je koncipováno jak pro statickou, tak i pro dynamickou střelbu z krátkých a dlouhých zbraní. Bezpečně střílet bude možné až na vzdálenost 100m.

Jiří Johanides