Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Nejvíce „rozběhli pěstounství“ žáci ZŠ Sokolovská

Nejvíce „rozběhli pěstounství“ žáci ZŠ Sokolovská

8. 11. 2022

V polovině září proběhl Týden (pro) pěstounství. Smyslem této akce je přiblížit široké veřejnosti formu náhradní rodinné péče – pěstounství. 
V našem správním obvodu žije v náhradní rodinné péči téměř 70 dětí. A stále jsou evidovány další děti, které vyrůstají v ústavním zařízení, protože se nedaří nalézt pro ně náhradní - pěstounskou rodinu. Právě tento týden měl za úkol přilákat nové zájemce a dostat formu této péče do povědomí co největšího množství lidí.

Během celého týdne se, kromě dní otevřených dveří, uskutečnila akce „rozběhneme pěstounství“, kterou uspořádal OSPOD Svitavy ve spolupráci s organizací Děti patří domů.
Trať u Rosničky, dlouhou 2,5 kilometru, si  mohli účastníci jen tak projít / proběhnout nebo se mohli registrovat a svůj čas zadat do výsledkové tabulky. Podle ní Svitaváci naběhali z celého Pardubického kraje nejvíc, celkem 287,5 kilometrů. Největší podíl na uběhnutých kilometrech měli žáci ZŠ Sokolovská, kteří se postarali o 212,5 uběhnutých kilometrů. Za svoji účast si jejich zástupci na radnici převzali drobné dárečky.

V příštím roce je v plánu v rámci Týdne (pro) pěstounství uspořádat charitativní běh, ve kterém se budou uběhnuté kilometry sčítat. Za každý kilometr pak sponzoři poskytnou finanční částku na podporu pěstounství.

Výkony letošního ročníku jsou tak příslibem k získání finančních prostředků pro dobrou věc.

Kateřina Kotasová