Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Nahlaste závady rychle a jednoduše

Nahlaste závady rychle a jednoduše

25. 5. 2023

Už máte ve svém chytrém telefonu nainstalovanou Marushku Photo k hlášení závad?

Narazili jste ve Svitavách na vylomenou značku, nepořádek kolem kontejnerového stání, nefunkční veřejné osvětlení nebo jinou závadu?

Ohlaste ji rychle a jednoduše přes aplikaci ve vašem chytrém telefonu. Již šestým rokem mohou občané Svitav k hlášení závad, různých nedostatků nebo nepořádku ve městě využívat aplikaci Marusha Photo.

Jak to funguje?

1. Do chytrého telefonu si stačí stáhnout aplikaci Marushka Photo (dostupná je verze jak pro Android, tak pro iOS).
  2. Při prvním spuštění nastavit lokalitu pro hlášení závad na oblast „Svitavy“ a povolit aplikaci potřebné přístupy, aby mohly být správně nahrány údaje o závadách (poloha, fotografie).
  3. Když na cestě po městě narazíte na nějakou závadu, stačí ji v aplikaci vyfotit (případně připojit k záznamu již uloženou fotografii), napsat krátký popis závady a odeslat. Městská policie každý odeslaný podnět posoudí a zašle problém k řešení kompetentní osobě. Pokud nahlášená upozornění nespadají do kompetence města a vyskytují se na soukromých pozemcích, bývají k nápravě vyzvány soukromé subjekty.

Podrobný popis, jak s aplikací zacházet, najdete v příloze.