Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Nádoby na plasty dostanou obyvatelé v dalších částech města

Nádoby na plasty dostanou obyvatelé v dalších částech města

22. 7. 2021

V červnu dostali obyvatelé Svitav téměř 300 sběrných nádob na plasty. Tyto nádoby získali obyvatelé rodinných domků od Poličské ulice po Studený potok, rovněž v lokalitě od Studeného potoka po Olbrachtovu ulici a v neposlední řadě na sídlišti Na Vějíři a v ulicích Hybešově, Tkalcovské a Polní.

Svoz plastů z těchto lokalit bude organizován jednou za čtyři týdny v termínech: 2. srpna, 30. srpna, 27. září, 25. října, 22. listopadu a 22. prosince.

Během září a října bude ve městě distribuováno dalších 1100 nádob na plasty. Po dohodě se společností LIKO navrhuje radnice rozdělit město na dvě části. Ve dnech 9., 16. a 23. září by nádoby obdrželi obyvatelé Lačnova, dále na území od Olbrachtovy ulice přes Chelčického, Kijevskou, Žižkovu po Vítěznou a v lokalitě od ulice Hálkovy, Na Barikádách, U Stadionu, Kollárovy, Pavlovovy po Edvarda Beneše a Lázeňskou. Lidé ve zbývající části města dostanou nádoby na plasty ve dnech 7., 14 a 21. října. Výdej nádob bude vždy od 14 do 17.30 hodin v areálu společnosti LIKO v ulici Tolstého. Nádoby bude možné vyzvednout ještě v listopadu, a to 11. a 25. Výdej bude ve všech termínech umožněn i zájemcům z jiných lokalit, a to bez předchozího objednání.

O termínech svozu pro nové uživatele nádob budeme informovat.

Vložila: Petra Soukupová