Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Na výlet cyklobusem už od 30. května!

Na výlet cyklobusem už od 30. května!

19. 5. 2020

Už patnáctým rokem bude projíždět turistickou oblastí Českomoravské pomezí několik cyklobusů, které vás přiblíží k atraktivním místům tohoto regionu. Ať už dáváte přednost pěší turistice nebo raději vyrazíte na projížďku na kole, služeb turistických autobusů uzpůsobených pro převoz kol můžete využít od 30. května do 28. září.

Vydejte se na výlet a nechte se cyklobusem přiblížit k oblíbeným místům Českomoravského pomezí i zajímavým cílům v okolí. I letos budete moci využít také linek zajíždějících až na Dolní Moravu nebo do Žďárských vrchů, které byly nově zavedeny před dvěma lety.

Růžová linka 680017 (30. 5. – 28. 9.)
Cyklobus vyjíždí ze Svitav v 9.07 a výlet si můžete udělat například na tato místa:

• Polička, Borová
  • rozhledna Terezka u Proseče
  • Proseč, Toulovcovy maštale
  • zámek Nové Hrady
  • Vysokomýtsko a Litomyšlsko
  • rozhledna na Kozlovském vrchu
  • cyklostezky na Orlickoústecku

Večer se cyklobus vrací zpět s příjezdem do Svitav v 19.07.

Modrá linka 680018 (30. 5. – 28. 9.)
V blízkosti trasy cyklobusu, který vyráží ze Svitav v 8.02, můžete navštívit:

• Hřebečské důlní stezky, Moravská Třebová a okolí
  • Průmyslové muzeum a úzkokolejka v Mladějově
  • Červená Voda – rozhledna na Křížové hoře, lanová dráha Buková hora
  • Suchý vrch – rozhledna, tvrz Bouda
  • Králíky – vojenské muzeum, tvrz Hůrka, klášter Hora Matky Boží
  • Dolní Morava – Stezka v oblacích, bobová dráha, zážitkové parky

Zpět jede cyklobus odpoledne s příjezdem do Svitav v 16.06.
Pokud chcete vyrazit na odpolední výlet na Poličsko, odjíždí váš cyklobus ze Svitav v 16.08.

Zelená linka 650555 (30. 5. – 28. 9.)
Pokud se vydáte na Poličsko ranní linkou 680017, můžete po poledni pokračovat do oblasti Žďárských vrchů a k Sečské přehradě, kam odjíždí zelená linka 650555 z Poličky v 12.40. Zpět vás večer přiveze opět růžová linka 680017, která vyráží z Poličky do Svitav v 18.45.

Cyklobusy budou v provozu každou sobotu a neděli i o státních svátcích. Na linkách bude platit jednotný tarif IREDO, který nabízí výrazné slevy dětem, seniorům a osobám ZTP. Pro cestu cyklobusem je možné využít také zvýhodněné skupinové, síťové a časové jízdenky IREDO. Podrobné informace o provozu cyklobusů včetně aktuálních jízdních řádů najdete na portálu www.ceskomoravskepomezi.cz

Letáky s informacemi o cyklobusech a tipy na výlet budou v průběhu června distribuovány do všech domácností ve Svitavách a k dispozici budou také v informačních centrech a na řadě dalších míst regionu. Provoz cyklobusů je realizován díky spolupráci měst Svitavy, Litomyšl, Moravská Třebová, Polička a Vysoké Mýto, destinační společnosti Českomoravské pomezí a Pardubického kraje.

Tak tedy vzhůru na výlet! Přejeme vám šťastnou cestu plnou nezapomenutelných zážitků.

Jiří Zámečník
Vložil: Jiří Johanides