Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Matěj Vrbka jede extrémní závod po Čechách

Matěj Vrbka jede extrémní závod po Čechách

14. 7. 2021

Svitavský sportovec Matěj Vrbka se podruhé účastní závodu 1000 miles. Jde o extrémní závod „vlastní silou“ na 1600 kilometrů (což představuje 1000 mil), původně napříč Česko-Slovenskem, ale kvůli poslednímu nařízení slovenské vlády se závod jede pouze na území České republiky. Letošní severní trasa, kterou Vrbka zvolil, je kombinací původní severní a jižní a měří téměř 1900 kilometrů.

Závodníci odstartovali z Hranic u Aše a v podstatě podél hranic objedou Českou republiku, přičemž cíl je v Třebeni u Chebu. Každý účastník musí přesně dodržet předem danou trasu, na ní je několik záchytných bodů s provizorním zázemím pro závodníky. Po 500 mílích je zřízen i „poloviční start“, který má už Matěj Vrbka dávnou za sebou.

 Zúčastnit se extrémního závodu je možné v několika kategoriích: na horském kole, tandemovém kole, na koloběžce nebo jako běžec či chodec. Kategorie jsou pak rozděleny podle věku (do 50 let a nad 50 let ) a pohlaví.

„Po pěti letech se Matěj opět objevil na startu 1000 miles Adventure. Chtěl jet jubilejní trasu 2020 mil přes Čechy a Slovensko, ale bohužel se závod jede jen v České republice,“ říká manželka Tereza Vrbková. Matěj odstartoval v neděli 4. července odpoledne. Je to jeho největší sportovní výzva, tak mu držme palce,“ netají se manželka tím, jak je na svého muže pyšná.

Do kontrolního bodu Raspenava, který je 476 kilometrů od startu, dojel po 2 dnech, 7 hodinách a 32 minutách. Po necelých šesti hodinách odpočinku se opět vrátil do sedla svého horského kola a pokračoval v jízdě. Do záchytného bodu Jevišovka (1069 kilometrů) od startu dorazil po 6 dnech a 36 minutách. Nyní se každou hodinou očekává jeho příjezd do cíle v Třebeni u Chebu. O dalším vývoji budeme informovat.

Matěji, držíme palce!
Petra Soukupová