Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Máte zájem o kompostér zdarma?

Máte zájem o kompostér zdarma?

30. 1. 2023

Vedení města společně s odborem životního prostředí stále hledá různé způsoby, díky kterým by mohlo klesnout množství vyprodukovaného směsného komunálního odpadu (SKO) ve Svitavách. Jednou z možných cest je vyčlenění bioodpadu.

Podle statistik totiž tvoří kuchyňský a zelený odpad až 32 % obsahu běžné české popelnice na SKO. Přitom bioodpad je velmi dobře využitelný a na skládku v žádném případě nepatří. Vzniku tohoto odpadu lze navíc jednoduše předejít správným kompostováním.

Město Svitavy proto zvažuje podání žádosti v dotačním titulu, který by zajistil zahradní kompostéry pro občany zdarma.

Pokud máte zájem o kompostér zdarma a bydlíte v rodinném nebo bytovém domě se zahradou, na níž byste si mohli kompostér umístit, vyplňte nám do konce února krátký elektronický dotazník.

Dotazníky můžete vyplnit také ručně od 1. do 28. února na podatelnách Městského úřadu Svitavy a v Městském informačním centru.

V březnu dojde k vyhodnocení projeveného zájmu. O dalším postupu vás na jeho základě budeme informovat.

Pokud nebude zájem veřejnosti dostatečný, město Svitavy o dotační titul a kompostéry žádat nebude.

Pro více informací pište na vit.baranek@svitavy.cz nebo volejte na 461 550 251.