Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Marie Dědičová slaví 100. narozeniny

Marie Dědičová slaví 100. narozeniny

11. 12. 2020

Číslo, kterého se nedočká jen tak někdo. Věk více než úctyhodný, ale neméně krásný. Paní Marie Dědičová, která přišla do Svitav z Jevíčka v roce 1945 a stala se zakládající členkou nejen Lidového divadla (červen 1946), ale i svitavského odboru Klubu českých turistů (listopad 1976), si dnes užívá po sté svůj narozeninový den.

V současné době je již druhým rokem klientkou Seniorcentra, kde jí společnost často dělá i rodina či přátelé. Současná situace sice těmto aktivitám nakloněna není, ale paní Dědičová si nemůže na zájem svých nejbližších ani v nejmenším stěžovat. Ve svém volném čase, který má teď všechen na světě, se nejraději věnuje umění. Pouští si vážnou hudbu, v televizi často ladí záznamy divadelních představení, nepohrdne ani kvalitním filmem. Služby, které ji jsou poskytovány, si nemůže vynachválit, jen ji občas schází společné akce s ostatními seniory jako vaření či společenské hry u kterých si procvičí paměť. Bohužel už si nemůže tolik užívat pohybu a pobytu v přírodě, nicméně i k ní má stále velice kladný vztah.

Dosažením tohoto milníku se tak paní Dědičová zařadila do výjimečné společnosti, neboť prozatím jsme mezi svitavskými obyvateli evidovali pouze jedno další jméno, které dosáhlo hranice 100 let věku (a dokonce už pár let toto číslo navyšuje) a věříme, že i letošní jubilantka bude nadále svým elánem motivovat všechny ve svém okolí.

Dnes v dopoledních hodinách poctilo oslavenkyni návštěvou i vedení města zastoupené místostarostou Pavlem Čížkem a vedoucí oddělení sociální péče Evou Huschkovou. Dámě byla předána kytice, dále také památeční plaketa svitavského jubilanta, další drobné dárkové předměty s motivy města Svitavy a především věnování i nadále pevného zdraví, radostných úsměvů a spoustu příjemných momentů. Paní Dědičová byla za tuto návštěvu velice vděčná a děkuje nejen městu, ale i vedení Seniorcentra za veškerou péči a všechny poskytované služby.

Jiří Johanides