Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Letos poprvé poznáme seniora roku

Letos poprvé poznáme seniora roku

29. 6. 2022

Rada seniorů vyhlašuje cenu Svitavský senior/ka roku 2022.

Vytvoření této ceny navázalo na Koncepci proseniorské politiky města Svitavy v letech 2019-2022 a záštitu nad ní převzala místostarostka Ditta Kukaňová. Cílem udílení tohoto ocenění je podpora seniorů, jako významné skupiny občanů, kteří svojí výjimečnou aktivitou ovlivňují nejen své vrstevníky, ale i ostatní občany našeho města. Ocenění má inspirovat ostatní seniory v jejich vlastním životě a také posilovat jejich sebevědomí. Ve výjimečných případech lze toto ocení udělit  „in memoriam“.

Nominace mohou podávat spolky, které se zaměřují na seniory (organizují pro ně různě zaměřené aktivity) a také instituce, které jsou ve své činnosti zaměřené nebo zřízené na péči o seniory. A to v období od 1. 7. do 31. 8. 2022:

Nominační list k vyplnění naleznete v příloze.

Nominovat lze občany města Svitavy starší 65 let, kteří:

• se dlouhodobě angažují ve prospěch řešení veřejných seniorských problémů ve městě;
  • konkrétně a dlouhodobě pomáhají seniorům;
  • provozují a organizují aktivity ve prospěch seniorů;
  • společensky významně využívají celoživotní kvalifikace ve prospěch seniorů (lékaři, učitelé, odborníci na sociální oblast, právníci se zaměřením na lidská práva apod.).

Slavnostní vyhlášení výsledků, o kterých rozhodne Rada seniorů, se uskuteční 4. října.

Šárka Řehořová

vložila: Kateřina Kotasová