Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » kurz základů úpravy digitální fotografie pro seniory

kurz základů úpravy digitální fotografie pro seniory

30. 9. 2022

V rámci projektu Obec přátelská seniorům zorganizuje svitavské gymnázium pro seniory kurz základů úpravy digitální fotografie na počítači.

Obsahem kurzu je poskytnutí základních informací o zásadách digitálního fotografování, poskytnutí informací o technických prostředcích, fotografickém příslušenství, o kompozici, fotografování postavy, krajiny, o získávání a archivaci fotografií, o organizaci a sdílení fotografií, náplní kurzu je také praktický výcvik základů úpravy fotografií na počítači.

Lektory jsou učitelé gymnázia a zároveň členové Fotoklubu Svitavy. Výuka v kurzu proběhne v rozsahu 5 hodin v budově svitavského gymnázia ve středu 19. října 2022 od 13 hodin. Účastníci kurzu nemusí mít žádné zkušenosti s fotografováním fotoaparátem nebo mobilem, nutná je ovšem zkušenost práce s počítačem. Maximální počet účastníků je 14.

Přihlášky na kurz přijímá Šárka Řehořová, odbor sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ (telefon 724 325 322) v termínu do 10. října 2022.

Šárka Řehořová

vložila: Kateřina Kotasová