Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Komunitní zahrada se chystá!

Komunitní zahrada se chystá!

5. 4. 2024

V května se otevřou brány nově vznikající komunitní zahrady ve Svitavách. Přesná podoba a fungování komunitní zahrady jsou stále otevřené diskuzi, a všechny nápady, rady a tipy jsou vítány. Máme pozemek a základní vybavení pro úspěšné zahradničení. Nyní jen čekáme na aktivní občany, kteří mají chuť se zapojit a udělat z tohoto místa další veřejné prostranství v našem městě, ještě hezčím a příjemnějším místem k pobytu, odpočinku a aktivnímu trávení volného času.

Zahradu si pod svá křídla vzalo na starosti Mateřské a rodinné centrum Krůček Svitavy. Cílem je mimo jiné vytvořit bezpečné prostředí pro trávení času s dětmi během letních klubů nebo táborů. Nicméně jsme otevřeni dalším vašim nápadům na využití zahrady nebo na vytvoření dalších menších komunitních zahrad na jiných místech ve městě. Společně můžeme najít cestu, vzájemně se podpořit a vytvořit příjemné a bezpečné prostředí na více místech ve Svitavách.
Pokud máte otázky, nápady nebo tipy, neváhejte se ozvat na telefonním čísle 737 713 316 nebo na e-mailu a.buchtova@kruceksvitavy.cz.

Otevřené setkání a diskuze ke komunitní zahradě v našem městě jsou naplánovány na 9. dubna 2024 od 16:00 hodin v prostorách MC Krůček ve Svitavách.

Nemáte čas se aktivně zapojit do dění ohledně komunitní zahrady, ale nechcete, aby vám osud této zahrady byl lhostejný? Existuje způsob, jak nás můžete podpořit i jinak. Rádi uvítáme propagaci a sponzorské dary, které nám pomohou zajistit hladký start zahrady. Momentálně je pro nás klíčové zařídit oplocení zahrady. Zatím se nám podařilo sehnat část finančních prostředků, avšak stále nám chybí částka potřebná k úplnému dokončení oplocení. Pokud máte zájem, ozvěte se nám s nabídkou a staňte se donátorem tohoto nového projektu ve Svitavách. Vaše podpora bude mít významný dopad na budoucnost komunitní zahrady.

Anděla Buchtová

vložila: Kateřina Kotasová