Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Jedenácté Pivní slavnosti, předtím historická vozidla

Jedenácté Pivní slavnosti, předtím historická vozidla

16. 7. 2022

V sobotu 16. července od 14 hodin proběhnou na náměstí tradiční Pivní slavnosti. Jsme velmi rádi, že po několika letech a různých omezení nabídnou kompletní program, na který jsou Svitaváci zvyklí. Těšit se můžete na soutěž ve vaření kotlíkových gulášů, ochutnáte novinky i osvědčené receptury od patnácti menších pivovarů nebo se pobavíte u doprovodných soutěží. Během oslav se na hlavním podiu postupně představí několik kapel. Těmi nejzajímavějšími budou jistě Argema a Jelen.

Oblíbené slavnosti již od rána zahájí výstava historických vozidel, kterou pořádá Boxer Morava historik. Na svitavské náměstí tak dorazí zhruba 130 krásných strojů – automobilů, nákladních vozidel, motocyklů i velocipedů s datem výroby do roku 1992. Obdivovat tyto skvosty můžete již od 9 hodin a více se o nich dozvíte během komentovaných prohlídek. Příjemné naladění a burácení motorů doplní hudební vystoupení Olomouckého dixielandu jazz bandu. Společný odjezd vozidel je naplánovaný na dvanáctou hodinu. Milovníci krásných strojů mohou během dne navštívit také místní muzeum a galerii, kde zhlédnout aktuální expozici Dobrodružství cyklistiky. Jejím smyslem je představit návštěvníkům vývoj cyklistiky v Čechách i její počátky na Svitavsku.

Od ranních hodin budou v horní části náměstí svitavské týmy i zahraniční delegace vařit svůj originální kotlíkový guláš. O vítězi provoněného dopoledne rozhodne mistr kuchař Václav Šmerda a jeho tým. Jak se to nadšeným kuchařům podaří, posoudíte sami, budou pro vás připraveny degustační porce všech gulášů za jednotnou cenu. Hlavní částí pivních slavností, které startují ve 14 hodin, je prezentace patnácti menších pivovarů, které na čepu nabídnou osvědčené receptury i aktuální novinky. Pro ty nejlepší můžete hlasovat v oblíbené anketě a to prostřednictvím žetonů, které získáte u stánku se sklenicemi a kelímky. O dobrou zábavu se jistě postará moderátor Ondřej Komůrka s několika soutěžemi. Během slavností se představí kapely FUPO, Jakofakt?, Medvěd 009, HarMálek Orchestr a Argema. Hlavní hvězdou večera bude jistě skupina Jelen. Časový harmonogram naleznete na druhé straně tohoto zpravodaje. Těšíme se na vás. Petr Šmerda

Ochutnáte u stánků:

• Minipivovar U Hušků Běleč nad Orlicí
  • Pivovárek Na Kopečku Svitavy
  • Pivovar Mejto Vysoké Mýto
  • Pivovar Polička
  • Pivovar Faltus Česká Třebová
  • Rampušák Dobruška
  • Richard Brno
  • Minipivovar Široký Důl
  • Vesnický pivovar Ohrada Vísky
  • Pivovar Ferdinand Benešov
  • Bernard
  • Beránek Hradec Králové
  • Hradecký klenot
  • Krakonoš a Litovel
  • Huhňák Náchod

• 14:00 zahájení 11. ročníku Pivních slavností
  • 14:20 koncert FUPO
  • 15:05 první soutěž
  • 15:45 koncert Jakofakt?
  • 16:30 druhá soutěž
  • 17:15 koncert Medvěd 009