Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Jazzová muzika rozezní město

Jazzová muzika rozezní město

12. 4. 2023

Třetí dubnový víkend proběhne první ročník jazzového festivalu Jazzpot Svitavy.

Naším záměrem bylo pozvat k nám do Svitav kvalitní jazzové projekty, které by se sem za normálních okolností nedostaly. A myslím, že se nám to podařilo. V rámci programu máte možnost vidět opravdu špičkové muzikanty, jejichž jména jsou známá i za hranicemi naší republiky.

V pátek 14. dubna k nám do Fabriky přijede Nikol Bóková Quartet a představí nám svou poslední nahrávku Elements. Doprovodí ji mimo jiné i světoběžník a vynikající kytarista David Dorůžka. Ještě tentýž večer proběhne koncert Sisy Fehér a jejího posledního projektu KHI, tvořeného předními českými jazzmany jako jsou Miroslav Hloucal či Oskar Török.

V sobotu 15. dubna se můžete těšit na dva koncerty, které proběhnou v klubu Tyjátr. Představí se vám pražská groove-akustická skupina XXLive a olomoucký fusion-jazzový projekt Blue Apple. Oba koncerty budou pro účastníky zdarma.

V sobotu také proběhnou jazzové dílny, do kterých se mohli přihlásit všichni, kteří umí dostatečně ovládat nějaký hudební nástroj a chtěli by si zajamovat či se dozvědět něco o improvizaci a souhře v rámci kapely. Dílnu povedou hudebníci z kapely Blue Apple a hlasovou dílnu Sisa Fehér.

Festival vyvrcholí v sobotu večer koncertem Dana Bárty a jeho kapely Illustratosphere ve Fabrice, po němž bude následovat jam session v alternativním klubu Tyjátr (od 21 hodin).

A kdyby vám tohle všechno bylo málo, máme pro vás ještě dvě krásné výstavy spojené s jazzem. Tak se přijďte podívat. Protože bez vás, diváků, to nebude nikdy ono. Kompletní program festivalu najdete na stránkách SKS Svitavy.
Michal Kadlec, SKS Svitavy

Vložila: Kateřina Kotasová