Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Farmářské trhy jsou zpět

Farmářské trhy jsou zpět

19. 4. 2021

Současná platná nařízení ministerstva zdravotnictví povolují provoz farmářských trhů. Sice s určitými omezeními, ale buďme rádi alespoň za to. Proto je nám potěšením oznámit, že již od této středy 21. dubna budou každou středu farmářské trhy pořádány již tradičně na náměstí Míru. Na co se můžeme těšit? Prodej bude omezen na ovoce a zeleninu, výrobky z mléka či medu a nabízen bude i sortiment květinářský. Nadále jsou v platnosti opatření určující dodržování hygienických doporučení a sice nošení respirátorů, dodržování rozestupů a používání ochranných rukavic. Stejná pravidla platí jak pro návštěvníky trhů, tak pro samotné prodejce. Pojďme si nyní především přát, aby ve středeční dny nám přálo počasí a k nákupům na náměstí nám svítilo slunce.

Z technických důvodů nebude v prvních týdnech v provozu kavárna Floriánka. Zahájení jejího provozu je odhadováno na první polovinu měsíce května.

My už se zahájení letošní sezony farmářských trhů nemůžeme dočkat. A vy?

Jiří Johanides