Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Druhá adventní neděle

Druhá adventní neděle

3. 12. 2020

Letošní adventní období ve Svitavách bude jiné, poplatné aktuálním vládním epidemiologickým nařízením.

Na co se můžete těšit o druhé adventní neděli (6. 12.)?

1) Výzdoba na náměstí
Svitavskému náměstí dominuje krásný strom, který zdobí světelné řetězy teplé bílé barvy doplněné o studený bílý flash efekt. Řetězy doplňuje 40 hvězd s efektem snowfall, jenž imituje sněžení. Špice stromu je osazena 3D hvězdou studené bílé barvy.
Další výzdoba náměstí zahrnuje plošné ozdoby umístěné na sloupech veřejného osvětlení (vločky, hvězdy a zvonky), dále LED světelné krápníky teplé bílé barvy s flash efektem imitujícím měsíční třpyt čerstvě napadaného sněhu. Nově ozdobeny jsou i javory u Floriánky, halí se do LED světelných řetězů studené bílé barvy s flash efektem. Těšit se můžete na tradiční betlém s novými figurami a zvoničku :)

2) Malý trh
Vzhledem k epidemiologické situaci pro vás nemůžeme letos na náměstí připravit velké vánoční trhy, na které jsme zvyklí. Alespoň drobnou náhradou bude malý trh na druhou adventní neděli od 13 do 17 hodin v horní části náměstí. Otevřena bude Floriánka, v níž si můžete koupit něco na zahřátí. Ke koupi budou dárkové předměty, medovina, vánoční stromky, jmelí i formičky a vykrajovátka, perníčky a keramické výrobky.

3) Otevřené obchody
Zde je přehled prodejen, které pro vás budou mít otevřeny i v neděli odpoledne:
-    Stříbrnictví LIVE CAR
-    Outlet ZERO, s. r. o.
-    Butik Clara
-    Keramická dílna Ambrožovi
-    OK1 Štaud
-    Obuv Hilby (u Komerční banky)
-    Spodní prádlo p. Čechalová (za supermarketem Albert a u informačního centra)
-    GSM Store mobily
-    Květinářství p. Šváb
-    Spodní prádlo Jiří Janků
-    MP mobil
-    Bezobalová prodejna
-    Vinotéka p. Martínková (u IC)
-    Butik p. Mikulková

4) Městské muzeum a galerie
Obvyklé Vánoce v muzeu letos musíme vynechat. Do muzea však v omezeném režimu můžeme přijít, připravena je výstava Nad svitavským betlémem vychází hvězda, která představuje rekonstruovanou část velkého svitavského mechanického betlému. Přístupná je rovněž výstava Výtvarné ohlédnutí.
Dobrou zprávou je, že letos nepřijdeme o tradiční vánoční hnízda. Tuto oblíbenou specialitu letos koupíte ve Floriánce, a to mezi dvanáctou a osmnáctou hodinou.

5) Online koncerty Střediska kulturních služeb
V neděli 6. prosince zahraje Trio Musette (od 15 hodin) a kapela Do Větru (od 18 hodin). Odkaz na aktuální online koncert zveřejníme vždy na facebooku a na webových stránkách SKS. Všechny koncerty bude přenášet i svitavská televize Comvision.

6) Fotostěna a netradiční PF
Před informačním centrem na vás čeká fotostěna. S výrobou a instalací nám pomohli kamarádi z Tramtáryje a muzea. A vaše fotografie, které posíláte na souteze@svitavy.cz, jen potvrzují, že se fotostěna setkala s úspěchem. Pokud si tu uděláte fotografii, může být vzpomínkou na neobvyklý rok 2020 nebo přáním do roku nového. Od 13 do 15 hodin bude u fotostěny svitavský profesionální fotograf Jiří Marek a zájemce za malý poplatek vyfotí. Jedna fotografie stojí 40 korun, tři snímky rovnou stokorunu. Pan fotograf si vezme na každého emailovou adresu a do mailu pošle kvalitní snímky. Současně budou hotové fotografie k vyzvednutí od úterý 8. prosince v informačním centru. Nenechte si ujít možnost mít krásné vánoční fotografie!

Přijďte si užít předvánoční atmosféry, rádi vás uvidíme.

Petra Soukupová