Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Drive-in stanoviště pro prezidentské volby

Drive-in stanoviště pro prezidentské volby

10. 1. 2023

Ačkoliv je první kolo prezidentských voleb naplánováno na pátek 13. a sobotu 14. ledna, už zítra, ve středu 11. ledna, budou moci své hlasy odevzdat lidé, kteří jsou v izolaci nebo karanténě kvůli nemoci covid-19.

Po celé ČR jsou pro občany nakažené touto nemocí připravena stanoviště, na kterých odvolí přímo z vozidla. Ve Svitavách bude takové stanoviště zřízeno na parkovišti u sportovního stadionu, občané zde budou moci odvolit ve středu 11. ledna 2023 od 08:00 do 17:00 hodin. Drive-in stanoviště ve Svitavách je určeno pro lidi, kteří mají trvalý pobyt v okrese Svitavy, nebo mají voličský průkaz.

Voliči musí mít dále potvrzení od lékaře nebo hygienika (případně čestné prohlášení) o nařízené karanténě či izolaci, prokázat se mohou i potvrzením o pozitivním testu na covid. Hlasování bude umožněno výlučně ze silničního motorového vozidla, kterým se oprávněný volič k volebnímu stanovišti dostavil, vozidlo nelze opouštět. Z jednoho silničního motorového vozidla ale může hlasovat více oprávněných voličů.

V případě druhého kola volby prezidenta proběhne hlasování formou drive-in ve středu 25. ledna, od 8:00 do 17:00.

V souvislosti s volbami připomínáme, že ještě do zítřejších 16:00 hodin je možné osobně na MěÚ požádat o vydání voličského průkazu.

Kateřina Kotasová