Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Dopravní omezení v rámci výstavby bytového domu v ulici Svitavská

Dopravní omezení v rámci výstavby bytového domu v ulici Svitavská

12. 3. 2021

Výstavba bytového domu v ulici Svitavská byla již zahájena a stejně jako každá výstavba v zastavěné části obce si i tato vyžaduje určitá omezení, především z dopravního úhlu pohledu. Vedení města Svitavy je v úzkém kontaktu s vedením stavby a každé dodatečné omezení je komunikováno, zvláště proto, aby nedošlo k vážnému narušení komfortu občanů bydlících v této lokalitě. Jinými slovy aby nedošlo k nadměrnému a nadbytečnému zákazu parkování mezi domy, kde jsou parkoviště často plná. Nyní nám dovolte informovat o nejbližších omezeních, která se v této lokalitě vyskytnou:

Od 15. 3. 2021 (pondělí) dojde k částečnému uzavření parkoviště v ulici Felberova (na konci jejího jednosměrného úseku před odbočením na šikmou část parkoviště) – celkem se bude jednat o cca 8 parkovacích míst. Toto omezení bude platné po dobu zhruba jednoho týdne.

V rozmezí od 18. do 30. března dojde taky k cca třídenní uzavírce části ulice Svitavská. Jedná se o úsek před chodníkem, který již nyní není průchozí. Veškerá osobní automobilová doprava ve směru na Hradec nad Svitavou bude moci využít objízdné trasy skrze ulici Felberova, řidiči vyjedou akorát za uzavřenou částí a budou moci pokračovat po Svitavské dále. V opačném směru bude nutné před uzavřenou částí odbočit doprava do ulice Husova a následně pokračovat přes ulice U Lávky a Požární. Obě trasy jsou na mapce níže zaznačeny oranžovými čarami. Vedení stavby v současné době nezná přesný termín nástupu těžké techniky, kvůli které dojde k tomuto omezení, a proto je zde uveden tento rozsah. Samotná uzavírka ale skutečně potrvá jen několik dní.

Předem děkujeme všem z lokality okolí ulic Svitavská a Felberova za trpělivost a shovívavost během těchto platných dopravních omezení. Věříme, že těch několik dní půjde zvládnout bez větších komplikací a že stavba své hlášené termíny bude dodržovat.

Jiří Johanides