Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Dobrovolné antigenní testování pro veřejnost ve Svitavské nemocnici

Dobrovolné antigenní testování pro veřejnost ve Svitavské nemocnici

6. 1. 2021

PRODLOUŽENÍ TESTOVÁNÍ

Až do odvolání prodloužilo Ministerstvo zdravotnictví se souhlasem vlády možnost pro klienty zdravotních pojišťoven nechat se bezplatně otestovat na koronavirus za použití antigenního POC testu. I po 15. lednu tedy bude platit, že se každý pojištěnec může nechat jednou za pět dní preventivně otestovat.

Od pondělí 21. prosince 2020 bude ve Svitavské nemocnici zprovozněno nové odběrové místo pro antigenní testování veřejnosti. Zájemci o test si musí rezervovat termín prostřednictvím on-line rezervačního systému. Testování zde bude probíhat do 15. ledna 2021.
Zřízením nového testovacího místa nabídne Nemocnice Pardubického kraje možnost testování na onemocnění Covid-19 ve všech svých pěti zařízeních, tedy v Pardubické, Chrudimské, Orlickoústecké, Litomyšlské a nyní i ve Svitavské nemocnici.

„Odběrové místo pro antigenní testování jsme zřídili v prostorách ORL ambulance, která byla přesunuta na místo pohotovostní ambulance ORL oddělení v budově D. Zájemci o testování se k odběrovému místu dostanou od budovy Zdravotnické záchranné služby kolem hlavní budovy monobloku,“ upřesnil Pavel Kunčák, náměstek léčebné péče Svitavské nemocnice.

Odběrové místo ve Svitavské nemocnici funguje v jiném režimu než garantovaná Antigenní odběrová centra v páteřní síti nemocnic, a tak není vedeno v rezervačním systému Reservatic, ale v rezervačním systému Nemocnice Pardubického kraje na tomto odkazu.

K testování je třeba si s sebou donést doklad totožnosti, kartičku pojišťovny a vyplněný a podepsaný Formulář k provedení antigenního testu pro veřejnost. Bezplatný antigenní test není možné provést u osob, u kterých neuplynulo více než 90 dnů od prvního PCR testu s pozitivním výsledkem nebo kterým byl v posledních 5 dnech proveden antigenní nebo PCR test s negativním výsledkem. Bezplatné antigenní testy hrazené z veřejného zdravotního pojištění je možné opakovat pouze jednou za 5 dnů, tzn. mezi oběma odběry musí proběhnout plných pět dní (např. pokud je den prvního odběru pondělí, na další test je možné jít až v neděli).

Veškeré podrobnosti včetně Formuláře ke stažení a odkazů na rezervační systémy najdou zájemci ZDE.

Vložil: Jiří Johanides