Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Dnes začínáme s čištěním ulic

Dnes začínáme s čištěním ulic

4. 3. 2024

Po letošní zimě zahajujeme blokové čištění v pondělí 4. března. Do úklidu bude nasazena veškerá naše technika – elektromobil s kartáčem, oba zametací stroje (Dulevo 5000, Bucher CITYCAT 5006) či malotraktor s válcovým kartáčem. Pro čištění chodníků využijeme zapůjčený zametací stroj HAKO CityMaster 600 a na čištění budeme opět také spolupracovat s klienty zařízení pro sociálně vyloučené osoby.

Stejně jako v předchozích letech bude možné, s ohledem na větší informovanost občanů, zjistit plán blokových čištění nejen na našich internetových stránkách www.sportes.svitavy.cz , ale také na webu www.svitavy.cisteniulic.cz. Zde díky přehledné mapové aplikaci lehce dohledáte konkrétní termín úklidu ve vaší ulici. Komunikace jsou v mapě znázorněny s barevným rozlišením, takže rychle poznáte, kde úklid již proběhl a kde je teprve plánován. Navíc si po registraci můžete nastavit vámi „sledované ulice“, díky čemuž vás aplikace dopředu automaticky upozornění na plánované čištění dané ulice, a vy tak můžete včas přeparkovat svá vozidla. Předem vám za to děkujeme.

Za příznivých klimatických podmínek bude celé město kompletně vyčištěno v průběhu května. Na jarní úklid plynule navážeme prováděním úklidu letního, který spočívá především s odplevelováním veřejných prostranství.

Bronislav Olšán, jednatel SPORTES Svitavy s.r.o.

vložila: Kateřina Kotasová