Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Děkujeme, že třídíte srdcem

Děkujeme, že třídíte srdcem

29. 4. 2022

Komunikační styl města „Svitavy a vy.“ mimo jiné říká, že o tom, jak se zde máme, rozhoduje každý z nás. To platí i v případě třídění odpadů. Jakým způsobem se do třídění zapojuje veřejnost, přímo ovlivňuje budoucí vývoj cen poplatků za svoz komunálního odpadu a stav našeho životního prostředí.

Jaké máme povinnosti?
Nový zákon o odpadech č. 541/2020 Sb. udává, že města jsou povinna postupně snižovat produkci směsného komunálního odpadu (dále SKO) a zvyšovat míru recyklace. Konkrétně zvýšit do roku 2030 úroveň recyklace komunálních odpadů nejméně na 60 % celkové hmotnosti komunálních odpadů.
Pokud město překročí dané limity, bude muset uhradit vysoké částky na likvidaci tohoto odpadu (skládkovné) nebo dokonce zaplatit pokutu. Tyto náklady se jistě promítnou do odpadového hospodářství města včetně výše místního poplatku za obecní systém odpadového hospodářství (poplatek za komunální odpad) pro každého z nás.

Jak jsme na tom?
Dozvíte se v přiloženém souboru.

Vložil: Petr Šmerda