Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Čtvrtá adventní neděle

Čtvrtá adventní neděle

17. 12. 2021

I na čtvrtou adventní neděli je pro vás připravený program. I když bohužel neproběhne v původním plánu.

Na náměstí Míru máte stále k dispozici fotostěnu, u které si můžete udělat milou vánoční vzpomínku.

Městské muzeum a galerie ve Svitavách

O víkendu můžete zavítat do muzea, kde na vás do 16. ledna 2022 čeká výstava Nad betlémem vyšla hvězda. Uvidíte na ní například Novopacký betlém ze závěru 19. století, několik králických betlémů, krušnohorské vánoční pyramidy, betlémy mechanické, slaměné, cínové, skleněné, keramické, porcelánové či papírové. Vystaveny budou také kuriozity jako betlémy umístěné do skořápky vlašského a lískového oříšku nebo betlém vyřezaný do třešňové pecky. Část výstavy bude věnovaná dřevěným mechanismům, které si zájemci mohou rozpohybovat kličkou, či tzv. kolíčky, které jednoduchým způsobem názorně demonstrují princip fungování pohyblivých betlémů.

V neděli 19. prosince zde budou probíhat Vánoční dřevěné dílny, na kterých si každý návštěvník bude moci od 13 do 17 hodin vyzkoušet tradiční řezbářské řemeslo a vyrobit si třeba dřevěnou hračku či dekoraci.

Fabrika Svitavy

O vánoční koncert S.U.E. (Svitavy Ukulele Ensemble), který měl proběhnout na svitavském náměstí, fanoušci této oblíbené svitavské kapely nepřijdou. Přesouvá se do prostor Fabriky a začíná v neděli 19. prosince v 17 hodin. Vstupné je zdarma.

Návštěvníci starší 12 let budou muset při příchodu prokázat splnění jedné z následujících podmínek:
- prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covid-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce,
- aplikaci očkování proti covid-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní,
- u dětí mladších 18 let, osob s kontraindikací k očkování a osob rozočkovaných lze k prokázání použít i RT-PCR test starý nejvýše 72 hodin.

Připomínáme, že během vnitřních společenských akcí platí povinnost mít vždy nasazený respirátor bez výdechového ventilu min. třídy FFP2 (KN95 / N95). Předem děkujeme za respektování pravidel.

Po skončení koncertu bude v sále probíhat promítání vánoční animované pohádky  Klaus, která získala nominaci na Oscara.

Přejeme vám příjemně strávený 4. adventní víkend!