Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Český den proti rakovině

Český den proti rakovině

11. 5. 2022

Letos probíhá již 26. ročník tradiční veřejné sbírky Český den proti rakovině. Po celé České republice si můžete od 11.-15. května zakoupit květinu měsíčku lékařského, tentokrát s fialovou stužkou, a podpořit tak boj proti rakovině. Hlavním tématem letošní sbírky je rakovina děložního čípku a varlat, o kterých se můžete více dočíst v přiložených souborech.

Květinkové dny ve Svitavách probíhají 11. a 12. května na několika místech ve Svitavách:

• stánek na náměstí Míru před Nadačním domem
  • lékárna Na Hraniční
  • rehabilitace v nemocnici
  • rehabilitace Anička
  • rehabilitace Rehiz

Kytičku si můžete zakoupit za symbolických 20 korun. Přispět ale samozřejmě můžete i vyšší částkou. Společně s květinkou dostanete také informační preventivní letáček. Více informací naleznete na https://www.cdpr.cz/.

Předem děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojí. Příspěvek půjde na podporu činnosti ONKO klubu Area Svitavy.