Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Bouřka ničila stromy, hasiči měli na šest desítek výjezdů

Bouřka ničila stromy, hasiči měli na šest desítek výjezdů

30. 6. 2021

Také Svitavami se v noci z úterý na středu prohnala silná bouřka, přinesla s sebou přívalový déšť. Přímo ve městě naštěstí nebyla zaznamenána žádná zranění, ani závažná poničení domů či objektů určených k podnikání nebo skladů. Bouřka však poničila na území města desítky stromů. Podle informací hasičů dopadly nejhůře ulice Vítězná, Olbrachtova a Chelčického a jejich bezprostřední okolí. V těchto lokalitách došlo ke škodám na několika vozidlech a také domů, to mají na svědomí právě spadlé stromy. Podle sdělení tiskové mluvčí hasičů Venduly Horákové vyjížděli svitavští hasiči mezi 22. a 6. hodinou k 59 zásahům.

Od brzkých ranních hodin se intenzivně pracuje na odklízení škod a čištění ulic. Prosíme obyvatele města o trpělivost. Děkujeme.

Petra Soukupová