Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Aktuální informace k očkování

Aktuální informace k očkování

7. 12. 2021

OČKOVÁNÍ BEZ REGISTRACE

AKTUALIZOVÁNO!!

Další kolo očkování bez registrace proběhne ve středu 8. prosince od 10 - 17 hodin v multifunkčním centru Fabrika ve Svitavách (Wolkerova alej 92/18, Svitavy).

V současné době je ve Svitavách registrováno zhruba 1 500 zájemců o očkování a termín aplikace se prodlužuje. I z tohoto důvodu zorganizuje Pardubický kraj ve Svitavách mimořádné očkování, které zajistí mobilní očkovací tým Podané ruce.

Zájemci budou mít na výběr jednodávkovou  vakcínu Janssen od společnosti Johnson & Johnson a dvoudávkovou vakcínu Comirnaty od společnosti Pfizer.

Pokud se chcete nechat očkovat, stačí pouze přijít, není nutné se předem registrovat v žádném systému, ani u svého praktického lékaře. Přijít mohou i lidé již registrovaní k podání vakcíny, termín jejich rezervace se automaticky po podání vakcíny zruší.

S sebou je potřeba donést:

  • občanský průkaz
  • kartičku zdravotní pojišťovny
  • případně si také připravit seznam vámi užívaných léků.

 

Toto očkování je určeno pouze osobám starším 16 let.

V případě vakcíny Comirnaty se můžete nechat naočkovat 1. dávkou, 2. dávkou (nejdříve 21 dní po aplikaci 1. dávky) nebo posilující 3. dávkou (nejdříve 6 měsíců po aplikaci 2. dávky; resp. 5 měsíců po aplikaci 2. dávky v případě věku nad 60 let).

V lednu by mělo proběhnout očkování bez registrace opět ve Fabrice, a to ve středu 12. ledna 2022 od 10 do 17 hodin.


Při první příležitosti očkování bez registrace, která proběhlo ve Fabrice v neděli 14. listopadu, se nechalo naočkovat celkem 237 zájemců (112 vakcínou Janssen a 125 vakcínou Comirnaty).

Druhé kolo očkování bez registrace proběhlo o víkendu 4. - 5. prosince.

 
DALŠÍ MOŽNOSTI OČKOVÁNÍ VE SVITAVÁCH

Ve Svitavách je stálá možnost nechat se naočkovat po předchozí  registraci  ve svitavské nemocnici (přízemí budovy B, viz mapka níže), kde se aplikuje vakcína Comirnaty od společnosti Pfizer.

Očkování je umožněno zájemcům již od 12 let, u věkové kategorie 12 až 15 let je ovšem při očkování nezbytná přítomnost zákonného zástupce (postačuje přítomnost pouze jednoho). Nezletilí zájemci o očkování, kteří jsou starší 16 let, nemusí k aplikaci očkování dorazit v doprovodu zákonného zástupce. Sám nezletilý zájemce může udělit informovaný souhlas s očkováním (výjimku tvoří pouze osoby se sníženým intelektem). Souhlas nemusí být písemný, očkovací místo si jeho písemnou formu ovšem může vyžádat.

Registrovaní pacienti MUDr. Jiřího Šoupala se mohou také nechat naočkovat po předchozí domluvě v jeho ordinaci (vakcínou Comirnaty od společnosti Pfizer).

Bližší informace ohledně očkování a postup registrace najdete na stránkách Nemocnice pardubického kraje .

 

Kateřina Kotasová