Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Aktuální informace k očkování

Aktuální informace k očkování

4. 1. 2022

AKTUALIZOVÁNO!!

OČKOVÁNÍ BEZ REGISTRACE

V sobotu 8. ledna 2022 proběhne od 8:30 do 14:30 hodin ve třetím patře multifunkčního centra Fabrika ve Svitavách (Wolkerova alej 92/18, Svitavy) další kolo očkování bez registrace. 
Zájemci budou mít na výběr jednodávkovou  vakcínu Janssen od společnosti Johnson & Johnson a dvoudávkovou vakcínu Comirnaty od společnosti Pfizer.

Pokud se chcete nechat očkovat, stačí pouze přijít, není nutné se předem registrovat v žádném systému, ani u svého praktického lékaře. Přijít mohou i lidé již registrovaní k podání vakcíny, termín jejich rezervace se automaticky po podání vakcíny zruší.

S sebou je potřeba donést:
•    občanský průkaz
•    kartičku zdravotní pojišťovny
•    případně si také připravit seznam vámi užívaných léků.

Toto očkování je určeno pouze osobám starším 16 let.
V případě vakcíny Comirnaty se můžete nechat naočkovat 1. dávkou, 2. dávkou (nejdříve 21 dní po aplikaci 1. dávky) nebo posilující 3. dávkou (pro osoby starší 18 let, a to nejdříve 5 měsíců po aplikaci 2. dávky).

 

 

PCR TESTOVÁNÍ

Nechat se otestovat metodou PCR můžete ve svitavské nemocnici.
Na této webové stránce  naleznete rozdělovník pro rezervaci termínu na PCR testování. Při rezervaci je důležité rozlišit, zda se chcete objednat na PCR testování:

1/ na žádost lékaře nebo hygieny
Jedná se o odběr hrazený zdravotní pojišťovnou. Praktický lékař/hygienik vystaví pacientovi žádanku v Národním zdravotnickém informačním systému (NZIS). Žádanka je nezbytnou podmínkou pro provedení testu.

2/ preventivní 
V současné době je v souladu s platnou legislativou poskytováno pět bezplatných testů do měsíce pouze:
•    osobám mladším 18 let,
•    osobám, které se nemohou očkování proti onemocnění covid-19 podrobit pro kontraindikaci 
•    osobám, které jsou očkovány, ale neuplynula u nich doba 14 dní po obdržení poslední dávky vakcíny (tuto skutečnost je nutné prokázat na odběrovém místě).
Dva bezplatné testy do měsíce jsou pak poskytovány pouze:
•    osobám, které jsou plně očkované a uběhla u nich doba 14 dní po obdržení poslední dávky vakcíny (tuto skutečnost je nutno prokázat na odběrovém místě). 

3/ pro samoplátce
Cena PCR testu dle platného ceníku nemocnice je 814,- Kč.

Před odběrem je nutné vyplnit formulář, který najdete přímo na odběrovém místě (platí jak pro preventivní vyšetření, tak pro testování na žádost lékaře/hygieny), případně si ho můžete stáhnout a předvyplnit již doma (formulář ke stažení v příloze na konci článku).

Odběrové místo se nachází u bočního vstupu v budově „I“ svitavské nemocnice.

 


 

 

13. PROSINCE

Od středy 15. prosince bude očkování proti onemocnění covid-19 probíhat ve znovuvybudovaném očkovacím centru ve Fabrice namísto ve svitavské nemocnici.

Očkovat se zde bude každý všední den, a to vakcínou Comirnaty od firmy Pfizer-BioNTech. 

Zájemci o očkování se musí nejdříve registrovat na webových stránkách https://registrace.mzcr.cz (nejedná se tedy o očkování bez registrace!!!).
Všichni již registrovaní zájemci informaci o změně místa vakcinace obdrží SMS zprávou.

Bližší informace ohledně očkování a postup registrace najdete na stránkách Nemocnice pardubického kraje .

 

7. 12.

OČKOVÁNÍ BEZ REGISTRACE

Daší kolo očkování bez registrace proběhlo ve středu 8. prosince od 10 - 17 hodin v multifunkčním centru Fabrika ve Svitavách (Wolkerova alej 92/18, Svitavy). Naočkováno bylo 277 zájemců.

V současné době je ve Svitavách registrováno zhruba 1 500 zájemců o očkování a termín aplikace se prodlužuje. I z tohoto důvodu zorganizuje Pardubický kraj ve Svitavách mimořádné očkování 8.prosince, které zajistí mobilní očkovací tým Podané ruce.

Zájemci budou mít na výběr jednodávkovou  vakcínu Janssen od společnosti Johnson & Johnson a dvoudávkovou vakcínu Comirnaty od společnosti Pfizer.

Pokud se chcete nechat očkovat, stačí pouze přijít, není nutné se předem registrovat v žádném systému, ani u svého praktického lékaře. Přijít mohou i lidé již registrovaní k podání vakcíny, termín jejich rezervace se automaticky po podání vakcíny zruší.

S sebou je potřeba donést:

  • občanský průkaz
  • kartičku zdravotní pojišťovny
  • případně si také připravit seznam vámi užívaných léků.

 

Toto očkování je určeno pouze osobám starším 16 let.

V případě vakcíny Comirnaty se můžete nechat naočkovat 1. dávkou, 2. dávkou (nejdříve 21 dní po aplikaci 1. dávky) nebo posilující 3. dávkou (nejdříve 6 měsíců po aplikaci 2. dávky; resp. 5 měsíců po aplikaci 2. dávky v případě věku nad 60 let).

Při první příležitosti očkování bez registrace, která proběhlo ve Fabrice v neděli 14. listopadu, se nechalo naočkovat celkem 237 zájemců (112 vakcínou Janssen a 125 vakcínou Comirnaty).

Při druhém kole očkování bez registrace, které proběhlo o víkendu 4. - 5. prosince, se nechalo naočkovat 619 zájemců.

 
DALŠÍ MOŽNOSTI OČKOVÁNÍ VE SVITAVÁCH

Registrovaní pacienti MUDr. Jiřího Šoupala se mohou také nechat naočkovat po předchozí domluvě v jeho ordinaci (vakcínou Comirnaty od společnosti Pfizer).

 

Kateřina Kotasová