Úvod » O městě » Aktuálně » Tiskove Zpravy » CHARITATIVNÍ ODPOLEDNE U LANGEROVY VILY

CHARITATIVNÍ ODPOLEDNE U LANGEROVY VILY

22. 11. 2022

V sobotu 26. listopadu pořádá město Svitavy vánoční benefiční setkání u Langerovy vily, které podpoří Charitu Svitavy. Na místě bude připraven například stánek s drobnými dárky, jmelím nebo teplým punčem.

Během loňského prvního ročníku sousedského setkání se podařilo vybrat 37 100 korun, které byly použity na podporu Domácí zdravotní péče (ošetřovatelské a paliativní) Charity Svitavy. „Letos použijeme výtěžek z akce na přímou sociální podporu rodinám, které se ocitly v nouzi,“ plánuje ředitelka Vendula Kouřilová. Na svitavskou Charitu se totiž obrací stále více lidí s prosbou o pomoc v těžké situaci. „Když se například matce samoživitelce rozbije pračka, je to výdaj, na který její rozpočet nestačí, peníze má rozpočítané přesně na měsíc, na rezervu nezbývá. My provedeme šetření, a pokud máme volné prostředky, pomůžeme,“ naznačuje Vendula Kouřilová jeden z řady případů, které se běžně stávají.

Akce začne v 15 hodin. Pro ty, kdo zamíří k vile, bude připraven například stánek s teplým punčem, a to jak v alkoholické, tak nealkoholické variantě, o jehož rozlévání se postará starosta města Svitavy David Šimek s místostarostou Pavlem Čížkem. Připraveno bude také jmelí, linecké cukroví nebo drobné dárkové předměty. V 17 hodin se rozsvítí nazdobený vánoční strom před vilou, kolemjdoucí se také budou moct pokochat světelnými vánočními ozdobami v parku či na kruhovém objezdu.

Lidé budou moct nakouknout do vánočně vyzdobené malé zasedací místnosti v prvním patře vily nebo naopak do sklepních prostor, kde se nově zrekonstruovaná cihlová místnost výjimečně promění na benefiční kavárnu s dobrou kávou a čajem.
Vestibul renovované vily s perfektní akustikou bude hostit první vánoční koncert ve městě. V 17:15 se v něm rozezní tóny nejen svátečních melodií v podání Trio Musette

Na místo také mohou lidé nosit „Krabici potřebným“ (projekt pořádá sbor ČCE ve Svitavách ve spolupráci s Městským úřadem Svitavy, Charitou Svitavy a skauty), která potěší na Vánoce konkrétní lidi v nouzi.

Věříme, že se letos sejde ještě více lidí, než tomu bylo vloni a společně začneme nasávat tu pravou vánoční atmosféru.