Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Přístupnost městského úřadu a úřední hodiny. Jak to s nimi je?

Přístupnost městského úřadu a úřední hodiny. Jak to s nimi je?

1. 3. 2021

Vlivem nově vydaných vládních opatření přistupujeme k některým krokům i na městském úřadě, přesněji na budově T. G. Masaryka 40/25 (ostatních budov se žádné změny netýkají). V této budově sídlí odbor financí, životního prostředí, sociálních věcí a zdravotnictví, výstavby, bytové oddělení odboru rozvoje města a také obecní živnostenský úřad. Konkrétně půjde o částečně omezený vstup do samotné budovy. Ta bude volně přístupná pouze v době úředních hodin, tedy v pondělí a středu v časech 7:15-11:45 a 12:30-17:00. Po zbylé dny pracovního týdne bude veřejnosti zpřístupněn pouze prostor podatelny této budovy MěÚ Svitavy.

Do kanceláří za úředníky budou v úterní, čtvrteční a páteční dny vpuštěni pouze ti klienti, kteří se předem objednají, ať už prostřednictvím objednávkového systému nebo po přímé domluvě se zaměstnancem našeho úřadu. Kompletní seznam kontaktů najdete na www.svitavy.cz/obcan-a-urad/cinnost-uradu/kontakty. Jméno klienta poté bude nahlášeno pracovnicím podatelny a ty po prokázání totožnosti klienta umožní vstup dále do budovy.

Opět si dovolujeme upozornit a připomenout, že platby za komunální odpad, případně ze psa, můžete hradit bezhotovostní platbou a není nutná vaše osobní přítomnost na městském úřadu. Pro získání vašich platebních údajů kontaktujte prosím odpovědné pracovnice:
Poplatek za komunální odpad – Jana Alexová, odbor životního prostředí, tel. 461 550 253
Poplatek ze psa – Ilona Svobodová, odbor financí, tel. 461 550 444

Na webových stránkách města uvádíme u jednotlivých odborů aktuální úřední dny a s nimi spojené úřední hodiny. Neznamená to však, že mimo tyto vymezené doby není úřad veřejnosti přístupný. V úředních dnech se snažíme garantovat maximální komfort pro klienty. Pracovníci úřadu v těchto dnech nejsou vysíláni na školení, mají minimum práce v terénu a po celou dobu jsou v maximální možné míře k dispozici ve svých kancelářích. Samozřejmě, že i v těchto dnech může dojít k výjimkám, ovšem to se stává zcela sporadicky.

Abychom ale předešli velkým frontám na budovách, což i vzhledem k současné době rozhodně není žádoucí, tak mimo úřední hodiny nabízíme veřejnosti možnost objednat se na jednotlivé agendy. K tomu můžete využít jak objednávkového systému (www.svitavy.cz/obcan-a-urad/potrebuji-vyridit/muzete-se-objednat), případně lze kontaktovat přímo vybraný odbor či pracovníka/pracovnici městského úřadu. V těchto dnech je ale potřeba počítat s tím, že ne vždy může být pověřená osoba „u sebe“. Spousta zaměstnanců při výkonu svých agend musí vyjíždět mimo budovu úřadu a je tak možné, že mimo úřední dny a hodiny můžete narazit například na zastupujícího kolegu či kolegyni, jejichž informace mohou být pouze zprostředkované. Je ale v našem zájmu přistupovat i v takových případech ke klientům s maximální ohleduplností a je naší snahou vše hladce a promptně vyřídit.

Prosíme však o důkladné zvážení každé osobní přítomnosti na jednotlivých budovách úřadu. Spousta úkonů může být vyřešena elektronicky či po telefonu, zkuste se předem informovat, zdali váš podnět nemůže být řešen touto formou. V případě návštěvy městského úřadu mějte na paměti dodržování hygienických opatření v podobě použití respirátorů, dezinfekcí a dodržování rozestupů. Děkujeme za součinnost a zodpovědný přístup v této nelehké době.

Jiří Johanides