Úvod » O městě » Aktuálně » Tiskove Zpravy » VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA REKONSTRUKCI KRYTÉHO BAZÉNU

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA REKONSTRUKCI KRYTÉHO BAZÉNU

7. 7. 2023

Radní na svém jednání 3. července schválili zahájení výběrového řízení na rekonstrukci svitavského krytého plaveckého bazénu. Lhůta pro podání žádostí je do 8. srpna a předpokládaná hodnota zakázky zhruba 210 milionů korun.

Svitavský plavecký bazén byl otevřený v roce 1994 a doposud neprošel žádnou výraznější inovací.  Již od roku 2016 se proto ve Svitavách diskutuje o jeho větší rekonstrukci a přístavbě. Místním obyvatelům chybí doplňkové prvky (wellness, vodní atrakce apod.), správa bazénu by pro změnu ocenila modernější technologie. Ačkoliv byl projekt „Stavební úpravy a přístavba krytého bazénu Svitavy“ z ekonomických důvodů těsně před startem již dvakrát stopnut, nyní rekonstrukce opět dostává reálné obrysy.

Na svém pondělním jednání Rada města Svitavy schválila vyhlášení výběrového řízení, s termínem podání žádostí do 8. srpna 2023. „Pokud by šlo vše podle plánu, stavební práce by měly být zahájeny v zimních měsících s dobou rekonstrukce 18 měsíců“, upřesnil starosta David Šimek. Krytý bazén by tak měl být připraven na své první návštěvníky v sezóně 2025/2026.

Kromě stavebních úprav, které zajistí mj. tepelný komfort a energetické úspory, se počítá se dvěma přístavbami. Jedna přístavba je navržena u stávajícího vstupu, kde vznikne nové zádveří s místností pro kočárky, nová rampa pro bezbariérový přístup a také nové schodiště. Druhá přístavba přilehne k vlastní bazénové hale a umožní vytvoření odpočinkové plochy s lehátky a umístění větší vířivky.

Rekonstrukcí projdou také oba stávající bazény, přičemž dětský bazén bude doplněn o vodní atrakce, jako je skluzavka, chrliče či stříkající zvířátka. Blízko něj se vybuduje ještě nový bazének pro nejmenší děti, opět s vodními atrakcemi.
Současný tobogán bude nahrazen novým zhruba 85m tobogánem s optickými a zvukovými efekty. V rámci rekonstrukce bude také instalován bezpečnostní počítačový systém detekující potenciální tonutí. K odpočinku poslouží dvě parní kabiny (solná a bylinná parní lázeň) s aroma-terapií a ochlazovacími sprchami.

Projektovou dokumentaci rekonstrukce krytého bazénu zpracovala společnost ATELIÉR 11 HRADEC KRÁLOVÉ s.r.o. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky činí na základě zpracovaného rozpočtu 210 129 741,47 Kč bez DPH.