Úvod » O městě » Aktuálně » Tiskove Zpravy » SVITAVSKÉ WEBOVÉ STRÁNKY OPĚT BODOVALY V SOUTĚŽI ZLATÝ ERB

SVITAVSKÉ WEBOVÉ STRÁNKY OPĚT BODOVALY V SOUTĚŽI ZLATÝ ERB

7. 3. 2024

Město Svitavy opět uspělo se svými webovými stránkami v soutěži Zlatý erb 2024. V krajském kole 26. ročníku obhájilo druhé místo v kategorii nejlepších webových stránek obce s rozšířenou působností. Přispěl k tomu i zcela předělaný „pilíř“ webu věnovaný převážně turistům.

Cílem Zlatého erbu je podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy a samosprávy a přispět tak k rozvoji kvality života ve městech a obcích ČR. Odborná porota všem městům kromě hodnocení dodá i své komentáře k jednotlivým oblastem webu. Radnice tak dostanou kromě čísel i návod, kterým směrem se mohou vydat při úpravách svých stránek, budou-li o to mít zájem,“ přiblížil hlavní důvody k pořádání soutěže předseda letošní poroty Richard Tichý.

V ročníku 2024 byly automaticky hodnoceny všechny obce s rozšířenou působností (ORP) ve dvanácti krajích. V Pardubickém kraji se tedy jednalo o 15 soutěžících.

Slavnostní předávání cen proběhlo v pondělí 6. března na Krajském úřadě Pardubického kraje. Místostarostka Ditta Kukaňová si nakonec převzala ocenění za druhé místo a dodala: „Tentokrát se v kritériích objevovaly i věci související s kyberbezpečností, sociálními sítěmi a informacemi pro případného návštěvníka. V této části musím zdůraznit veliké díky Petru Šmerdovi z informačního centra, protože s webem „Turista“ strávil spoustu času a doladil ho k dokonalosti, o čemž svědčí plný počet bodů z této části.“

Část svitavského webu týkající se volného času, která je určena především turistům, prošla totiž výraznou přeměnou. Návštěvníci na ní lehce získají přehled o zajímavých turistických cílech rozdělených podle zájmu, snadno dohledají konkrétní služby ve městě nebo získají rychlý tip na výlet.

Výsledky Zlatého erbu 2024 za Pardubický kraj:
1. Pardubice - pardubice.eu - 4,62 bodu
2. Svitavy - svitavy.cz - 4,46 bodu