Úvod » O městě » Aktuálně » Novinky » Peníze ze Sberbank jsou na účtu

Peníze ze Sberbank jsou na účtu

28. 3. 2024

Výplata věřitelům zkrachovalé Sberbank CZ, na kterou je přichystáno téměř 57 miliard korun, začala 18. března a potrvá až do 15. dubna 2024.

Po téměř dvou letech získalo město Svitavy zpět 95 % financí, které u ní mělo uložené. Z původní částky 73,3 milionů korun má tak 69,6 milionů korun na svém účtu.
A také zbývajících finančních prostředků, nebo alespoň jejich části, by se město mohlo dočkat.

Momentálně je jasné, že sto procent svých zjištěných pohledávek, tedy 95 procent teď a pět procent později, dostane první a druhá skupina věřitelů. Co se týče třetí skupiny, tedy krajů, měst, obcí a větších firem, tam se nechci zavazovat, že dostanou sto procent, ačkoliv věřím, že tomu tak bude. Počítat ale mohou s více jak 95 procenty svých peněz,“ doplnila Jiřina Lužová, insolvenční správkyně Sberbank.