Úvod » O městě » Aktuálně » Tiskove Zpravy » umění pro Ukrajinu

umění pro Ukrajinu

5. 4. 2022

Výstava výtvarníků svitavského regionu „Přehlídka 22“, kterou od konce ledna mohou návštěvníci zhlédnout ve svitavském muzeu, mění název na „Umění pro Ukrajinu“ a nově je prodejní. Potrvá pouze do 10. dubna.

Městské muzeum a galerie ve Svitavách oslovilo regionální umělce a umělkyně vystavující na výstavě Přehlídka 22, aby nabídli svá díla k prodeji do dobročinné akce. Její výtěžek půjde přes Charitu Svitavy na podporu ukrajinských uprchlíků, kteří utekli před válkou do Svitav. Mimo prostory muzea si zájemci mohou všechna díla určená k prodeji prohlédnout také na facebookovém účtu „Městské muzeum a galerie ve Svitavách“. Cena děl je různá, začíná na 500 korunách a její konkrétní výše bude sdělena na požádání.

Výstava končí již tuto neděli, 10. dubna.