Úvod » O městě » Aktuálně » Tiskove Zpravy » Rada města Svitavy schválila granty pro rok 2022

Rada města Svitavy schválila granty pro rok 2022

3. 5. 2022

V pondělí 2. května schválila Rada města Svitavy na svém jednání udělení grantů pro rok 2022 v oblasti životního prostředí, v oblasti kultury a v oblasti sportu, turistiky a volného času. Z uvedených grantů budou podpořeny organizace nebo akce v celkové částce 116 700 korun.

Odbor školství a kultury MěÚ Svitavy měl pro rok 2022 v rozpočtu vyhrazen na grantový program 170 tisíc korun, 85 tisících v oblasti kultury a 85 tisíc v oblasti sportu, turistiky a volného času.
U druhého zmíněného podaly žádost o grant v termínu čtyři subjekty. Komise pro sport a volnočasové aktivity na svém jednání dne 21. 4. 2022 podané žádosti vyhodnotila a její doporučení podpořila schválením i Rada města Svitavy. Neinvestiční dotaci z grantového programu pro rok 2022 tak získají:

•    Klub českých turistů, odbor Svitavy, na podporu činnosti organizace ve výši 9 000 korun,
•    4SPORTS TEAM na podporu činnosti organizace, ve výši 19 000 korun,
•    Adam Čížek na podporu uspořádání volejbalového Memoriálu Jiřího „Elvise“ Kabelky, ve výši 6 000 korun,
•    Petr Sezemský na uspořádání Městské volejbalové ligy, ve výši 10 000 korun.

Celkem tak bude rozdáno 44 tisíc z vyhrazených 85 tisíc korun.

O neinvestiční dotaci z grantového programu pro rok 2022 požádaly v oblasti kultury tři subjekty. Na doporučení Komise pro kulturu a cestovní ruch, která zasedla 14. 4. 2022, Rada města Svitavy schválila dotaci pro:

•    Klub přátel esperanta ve Svitavách, z. s.   ve výši 12 700 korun,
•    Jana Richtra na podpory pořádání cestovatelských večerů, ve výši 8 000 korun,
•    Lidé v lese, z. s.  na podporu konání 7. ročníku rodinného festivalu Pískohraní, ve výši 10 000 korun.

Celkem tak bude rozdáno 30 700 korun z vyhrazených 85 000 korun.

Odbor životního prostředí MěÚ Svitavy měl vyčleněn na grantový program pro letošní rok rozpočet 105 tisíc korun. Radě města doporučil schválit neinvestiční dotace pro následující subjekty:

•    Rybák Svitavy na environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu dětí a mládeže na Svitavsku, ve výši 11 000 korun,
•    Český kynologický svaz ZKO Svitavy na zajištění opravy zahradního traktoru na úpravu cvičiště a přilehlé městské plochy v areálu bývalé cihelny na ul. Hálkova, včetně opravy oplocení a zajištění aktivit pro děti a mládež, ve výši 18 000 korun,
•    Českéý kynologický svaz ZKO Svitavy – Lačnov na zajištění údržby areálu, sportovních akcí a závodů, volnočasových aktivit pro děti a mládež, ve výši 13 000 korun.

Rada města tyto granty v celkové výši 42 tisíc korun schválila.

Město Svitavy s podporou organizací a občanů na území města těmito granty nekončí. V blízké době budou řešeny např. žádosti z Fondu regenerace památek nebo dotace na trenéry volnočasových aktivit.