Úvod » O městě » Aktuálně » Tiskove Zpravy » Na blokové čistění upozorní občany aplikace

Na blokové čistění upozorní občany aplikace

22. 2. 2022

Od pondělí 28. února do 6. května 2022 bude ve Svitavách probíhat blokové čištění ulic, které zabezpečí společnost SPORTES Svitavy. Přesný termín čištění konkrétní ulice lze nalézt na webu svitavy.cisteniulic.cz. Aplikace také připomene registrovaným uživatelům termín čištění dopředu.

Jako každý rok, i letos na jaře bude ve Svitavách organizováno blokové čištění ulic po zimním období. Na nezbytně nutnou dobu bude tedy postupně omezeno stání v čištěných lokalitách. Ačkoliv bývá dopravní značení na ulicích rozmístěno s dostatečným předstihem, minimálně jednoho týdne, zůstávají stát na některých místech zaparkovaná vozidla. Ta znemožňují provedení kvalitního úklidu. Řidiči se navíc dopouští přestupku.

Od loňského roku mohou obyvatelé Svitav využívat služby svitavy.cisteniulic.cz, na které najdou přehlednou mapu města a lehce si dohledají přesný termín čištění konkrétní ulice. Po zaregistrování a nastavení jimi zvolené ulice je aplikaci také upozorní, že se čištění blíží. A to podle vlastní volby, od jednoho týdne dopředu, po 2 hodiny před začátkem úklidu. Upozornění emailem je zdarma. SMS notifikace stojí 3 koruny. Nastavit si uživatelé mohou upozornění i pro více lokalit.