Alena Petrželová dostala krásné ocenění za svou práci

29Bře2019

Stříbrnou medaili I. stupně od ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy získala Alena Petrželová (uprostřed na fotografii), svitavská rodačka a povoláním zdravotní sestřička, za mimoškolní činnost, práci s dětmi. Té se svitavská pionýrská vedoucí věnuje více než třicet let!

V Praze v prostorách Senátu, v hlavním sále Valdštejnského paláce, byli ve čtvrtek 28. března u příležitosti Dne učitelů oceněni nejenom zasloužilí pedagogové, ale také tři pionýři. Alena Petrželová je vedoucí oddílu Pionýrské skupiny Vysočina Svitavy a zároveň hlavní vedoucí na každoročním letním táboře, který má stálé místo v nedalekém Ostrém Kameni.

O tom, že si má přijet do Prahy pro krásné ocenění, se Alena Petrželová dozvěděla z dopisu ze Senátu. „Moc mě to potěšilo, až mi vrhkly slzy do očí,“ říká sympatická zdravotnice. Rukama jí za ta léta prošly stovky a stovky dětí a teenagerů.

Organizuje pravidelné schůzky, různé akce, zmíněný letní tábor, vymýšlí pro děti taneční vystoupení (její svěřenci si už z několika celostátních soutěží přivezli velmi dobrá umístění). Ráda s dětmi cestuje, nejlépe po České republice, a s nadšením představuje mladým lidem krásy naší země.

Ve své práci bude rozhodně pokračovat. „Děti mě prostě nabíjejí,“ dodává Alena Petrželová s úsměvem.

Petra Soukupová