Přeplavme svůj La Manche!

29Led2019

Klub seniorů Svitavy a SPORTES Svitavy se letos poprvé zapojí do štafetového plavání pod názvem „Přeplavme svůj La Manche“, které pořádá platforma seniorských klubů ČR SenSen (projekt Senzační senioři sdružuje aktivní seniory a vznikl v Nadaci Charty 77 / Konto Bariéry). Plavání se uskuteční v průběhu měsíce února a zapojit se mohou všichni senioři ve věku nad 60 let. Patronkou akce je Lucie Leišová, přemožitelka Gibraltaru a podporovatelka plaveckých aktivit SenSenu. Pro tento účel je zdarma zpřístupněn bazén každý únorový pátek (tedy 1., 8., 15. a 22. 2. 2019) v době od 9 do 11 hod.

Překvapením bude účast patronky projektu, Lucie Leišové, která se rozhodla podpořit právě naše město a osobně se zúčastní závěrečného plavání v pátek 22. února 2019.

Nejde o závod v pravém slova smyslu, senioři nebudou soutěžit mezi sebou, ale sami se sebou, se svou pohodlností. Jistě nemusíme připomínat, že plavání důkladně procvičí svaly celého těla a nepřetěžuje klouby. Voda nadlehčuje, tím je zátěž minimální. Za třicet minut lehkého plavání spálíme 360 kalorií. Čím jsme trénovanější, tím déle dokážeme plavat a spálíme tak větší množství kalorií. Právem je plavání často prezentováno jako téměř ideální sport. Udělejme tak něco pro své zdraví a sportujme!Milena Brzoňová, Filip Tomanec

Vložil: Jiří Johanides