Pivní slavnosti v roce 2018 se vydařily!

30Črvc2018

Letošní sedmý ročník oblíbených Pivních slavností přilákal milovníky piva, dobrého jídla, hudby a starých vozidel nejen ze Svitav, ale také ze vzdálenějších oblastí.
Celkem 15 týmů účastnících se soutěže ve vaření kotlíkových gulášů se snažilo zaujmout chuťové pohárky návštěvníků akce. Rekordní byl i počet přihlášených v pekařské soutěži o nejlepší bábovku. Letos bylo na výběr z 11 druhů. Z 18 regionálních zlatých moků nakonec zvítězilo lokální pivo ze svitavského pivovárku Na Kopečku, a tak se svitavští patrioti mohou radovat, že pro to nejlepší pivo nemusí daleko.


 

 

 

 

 

 

Svitavské náměstí ožilo chutěmi, krásnou podívanou i hudbou

Vítězné bábovky:
1. Svitavská pivní s čokoládou
2. Troubovka
3. Baštýřská

Vítězové ve vaření gulášů:
1. SDH Kostěnice
2. partnerské město Stendal (Německo)
3. Dvořáci Svitavy


 

 

 

 

 

 

Ochutnali jste guláš, který připravilo vedení města?

Vítězné pivovary:
1. Pivovárek Na Kopečku Svitavy
2. Rampušák Dobruška
3. Trautenberk Malá Úpa

Náměstí se zaplnilo nejen dobrým jídlem, ale také auto a moto veterány. Příjemným zpestřením bylo i několik dobových kostýmů, které na sebe oblékli odvážní návštěvníci. Krásnou podívanou a úlevu v horku nabídla historická parní stříkačka, která předvedla své schopnosti v akci a nabídla vodní osvěžení k potěše zejména malých návštěvníků. Velké hasičské auto, které bylo na slavnostech piva pokřtěné, zase dětem dopřálo hrátky v pěně. Skvělou atmosféru akce podpořila nejen dobrá nálada organizátorů i návštěvníků, se kterou statečně bojovali s horkem, ale také skvělý hudební výběr, který potěšil milovníky různých hudebních žánrů

Fotogalerii z akce se můžete prohlédnout zde:
https://www.zonerama.com/ProzijteSvitavy/Album/4483428

Děkujeme všem báječným Svitavákům (návštěvníkům, soutěžícím, organizátorům, kuchařům, porotcům, moderátorům a dalším) a návštěvníkům z ostatních měst a obcí za krásně strávený den. Prožijte Svitavy!

Lucie Macášková